הגנו על הבריאות של מיליוני משתמשי סלולרי

הגנו על הבריאות של מיליוני משתמשי סלולרי

0 a signé. Prochain objectif : 25 000 !
Quand elle atteindra 25 000 signatures, cette pétition deviendra l'une des plus signées sur Change.org !

ES / EN / FR / IL / CR / GR / ÁR         

 חברים יקרים, 

צוות אזהרת טלפון-גייט כתב לשר לאיכות הסביבה של צרפת, מר ניקולס הולוט, לשרת הבריאות והרווחה של צרפת, אג'נס בוזיין ולשר הכלכלה של צרפת, מר ברונו לה מייר, בבקשה להוציא אזהרה רשמית לפעולה דחופה להגנה על הבריאות והבטיחות של מיליוני משתמשי סלולר בצרפת ולסיים את שלטון ההשתקה של לובי התעשייה הסלולרית  (בגיבוי רשויות אירופאיות(.

אנו מבקשים מהשרים להוציא קריאה לתיקון של יותר מ- 250 מהדגמים הנמכרים ביותר של טלפונים סלולריים בצרפת, בשוק האירופאי וכן בשוק הבינלאומי. דגמים אלו צריכים להיות מוסרים מהשוק או להיות מתוקנים בתוכנה או בחומרה על ידי היצרנים.   זהו צעד חדש במאבק שאנו מנהלים בחודשים האחרונים מול רשויות ציבוריות, גופי ממשל ויצרני טלפונים סלולריים.

אנו זקוקים להתגייסותכם ותמיכתכם כדי שנוכל לשלב את כל הכוחות למען המאבק למען הזכות שלכם למידע וידע על החשיפה הרגעית והכרונית לקרינה שנפלטת מטלפונים סלולריים במשך יותר מ-20 שנה, על ההשלכות הבריאותיות, במיוחד של ילדים,  כדי שנוכל להמשיך לעבוד ולחקור את הנושא ולהציג מידע חלופי ומהימן מבלי להסתכן בתביעות משפטיות, ואולי גרוע מזה בקנסות גדולים.

לאחר שנים של לובי אדיר במוסדות  אירופאים, תאגידי התקשורת הסלולרית הבינלאומיים השיגו את מטרת העל שלהם, למנוע מגורמים ללא מטרות רווח ועמותות כמו שלנו, מלחקור את הרעילות של המוצרים שלהם, ולגלות את ההשפעות הרות האסון שלהם על בריאות הציבור של אזרחים מהשורה, שהם הקורבנות העיקריים.

החל מה-12 ביוני 2018, לתאגידים בינלאומיים יש זכות לחסום גישה למידע שמראה את הסיכון לבריאות מהמוצרים שלהם.  המשמעות היא שתאגידי הסלולר יוכלו לתבוע כל אדם שיחשוף את הרמות האמיתיות של חשיפה מטלפונים סלולריים, טאבלטים ומוצרים נוספים. תאגידים בין לאומיים ירצו למנוע בעתיד את הישנות סקנדלים כמו דיזלגייט, פרשה בה התגלה כי יצרני מנועי דיזל רימו בביצוע בדיקות זיהום האוויר של המנועים שלהם, אשר מהדהדים חזק יותר מאשר פרשת טלפון-גייט. קראו את המאמר שנכתב בנושא בשיתוף עם מסטר קרסנטי ופורסם בבלוג הצרפתי המפורסם   MEDIAPART:

מטרת הלובי של תעשיית הסלולר ברורה: להבטיח בכל דרך אפשרית שסקנדל טלפון-גייט לעולם לא יגיע לידיעת הציבור.  בשביל זה יש לתעשייה את הנשק האולטימטיבי שלהם: שליטה ובעלות על רוב גורמי התקשורת.

אבל תודות לכם, ולאזרחים תורמים ממדינות רבות אשר עומדים ביחד לצידנו , אנחנו נתנגד (וננצח!(

►   לאחר קרב של שנתיים מול הסוכנות לבקרת תדרים בצרפת, שאחראית לבקרה על שיווק ומכירה של טלפונים סלולריים בצרפת, הצלחנו לחייב את הסוכנות לפרסם את תוצאות בדיקות הקרינה )בדיקות SAR שהם רצו לשמור בסוד) שמצינות את דגמי המכשירים ושמות החברות אשר עוברים את רמות הקרינה המותרות. חייבנו את הסוכנות לשקיפות על ידי בניית אתר ייעודי בו כל צרכן יוכל לגשת ולראות את רמות החשיפה שהוא נחשף להן.  צפו בראיון של ד"ר ארזי על ידי עיתונאי צרפתי -

https://rmc.bfmtv.com/emission/portable-retire-a-cause-des-ondes-c-est-un-phonegate-des-millions-de-telephones-vont-devoir-etre-rappeles-1413179.html

לאחרונה, לאחר פעולתנו מול הרשויות הציבוריות, נקטנו בצעד חשוב קדימה בכך שגרמנו להוצאה מהשוק של כמה דגמי טלפונים ראשונים, על ידי החלפתם בחינם ללקוחות, או שדרוג תוכנה.   

►  אנחנו מעורבים בצורה ישירה, ביחד עם גופי מדע בין לאומיים, בהעלאת המודעות לבריאות הציבור כתוצאה מפרשת טלפון-גייט, וזאת על ידי מתן עדויות בסוכנות הבריאות הפדרלית בארה"ב בהקשר למחקר של התוכנית הלאומית לטוקסיקולוגיה 2018, והן על ידי כתיבה ליושב הראש של הסוכנות הפדרלית לתקשורת, בבקשה דחופה לשינוי הרגולציה של טלפונים סלולריים בשוק האמריקאי.

https://www.phonegatealert.org/wp-content/uploads/2018/04/Alert-Phonegate-final-press-release-E-3-April.pdf

► אנחנו מרכזים ברמה בין לאומית וועדת יעוץ מדעית ומתקרבים לחיבור בין מדענים עצמאיים וארגוני זכויות אזרח

https://www.phonegatealert.org/scientific-advisory-group/

► אנחנו יוצאים בקמפיינים תקשורתיים ברחבי העולם, אשר פרסמו את סקנדל הטלפון-גייט ביותר מ- 20 מדינות

https://www.phonegatealert.org/press-book/

► שיגרנו את הגל הראשון של אזהרות לציבור בקנה מידה לאומי,  כדי להזהיר את הציבור מפני הסיכון בהחזקת הטלפון הסלולרי בצמוד לגוף.

► אנחנו משתפים פעולה עם הקולקטיב  #StopSecretAffaires  בקמפיינים ציבוריים לגבי הסיכונים לחופש המידע  

► אנחנו מרכיבים צוותי פעולה של עורכי דין ועיתונאים כדי לזהות באמצעים חוקתיים אפשרויות להגשת תביעות בסדרי גודל גדולים בצרפת, אירופה ובשאר העולם,  כדי לחייב את הרשויות הציבוריות לפעול. אנחנו מגישים גם תביעות קבוצתיות שיאפשרו לכל לקוח שנפגע להישמע ולקבל פיצוי.

אנחנו אחת מקבוצות המאבק הנדירות, חופשיות מאינטרסים כלכליים של התאגידים. זאת כדי שנוכל להגן על האזרחים ולא להיכנע לתאגידים שחושבים שהם יכולים לחוקק חוקים ולעדיף את השליטה של המוצרים שלהם על פני בריאותנו ובריאות ילדנו. זאת מבלי להיות חייבים דבר לאף אחד ותוך כדי כך שאנחנו פועלים בחסות החוק.

תמיכתכם הכרחית כדי לאפשר  ל-  PhoneGate Alert  לבצע את העבודה היום יומית של חקירת טקטיקות התעשייה, יידוע אזרחים בקנה מידה גדול, התמודדות מול לובי התעשייה בגופי השלטון והרשויות, גיוס הציבור הכללי, הוצאה מהשוק של מיליוני טלפונים סלולרים המהווים סיכון גבוה לבריאות ותמיכה במיליוני נפגעים מחשיפה לקרינה סלולרית, אותם רגישים לקרינה (ההערכות מדברות על יותר מ- 3 מיליון בצרפת וכ- 300 מיליון בעולם) ומיליוני אנשים שסובלים ממגוון בעיות רפואיות,  כולל גידולי מוח ממאירים (גליובלסטומה).

אנו מזמינים אתכם, אם אתם רוצים בכך, לחתום על העצומה לעזור ל- PhoneGate Alert להגביר את הפעילות בחודשים הבאי  

אנחנו צריכים לשלב כוחות ולהילחם נגד הלובי של התעשייה והפאסיביות של הרשויות, כדי למנוע מהם כפייה של חוק השתקה שיביא סוף לעבודה שלנו ולהבאת המידע בנוגע למה שנראה כסקנדל התעשייה ובריאות הגדול ביותר של המאה העשרים ואחת.

כל עזרה תתקבל בברכה כדי לסייע לנו לעמוד מול לוביסטים ולהבטיח את הזכויות הבסיסיות ביותר שלנו, כדי להבטיח שבעתיד נוכל לקבל מידע על טלפונים סלולריים, טאבלטים וציוד תקשורת אחר אשר אנחנו משתמשים בו יום יום, אשר אנחנו נותנים לילדים שלנו ואשר משפיע על הבריאות שלנו.

תודה מראש על המחויבות ועל התמיכה שלכם

ד"ר מארק ארזי

נשיא

 

 

0 a signé. Prochain objectif : 25 000 !
Quand elle atteindra 25 000 signatures, cette pétition deviendra l'une des plus signées sur Change.org !