Yüzde 70 engelli raporu olan Yusuf Akkuş hapiste ölmesin!

Yüzde 70 engelli raporu olan Yusuf Akkuş hapiste ölmesin!

447 kişi imzaladı. Hedefimiz 500.
Başlama tarihi:
Muhatap:
Adalet Bakanligi ve

Bu kampanya neden önemli?

Başlatan: Ömer Faruk TOSUN
Kardeşim Yusuf Akkuş 5 gün önce evinden alınarak Malatya Cezaevi'ne gönderildi ve durumu kritik.

Kardeşim Yusuf Akkuş Suriye'deki insani yardım çalışmaları sırasında 3 yıl önce yaralanmış olup felç durumuna düştü.

Daha sonraki tedavilerde biraz durumunu toparlandı, en son % 70 hayatı boyunca engelli raporu verildi.

Suriye'de bulunması sebebiyle açılan mahkemede hapis cezası çıktı, istinaf mahkemesinden gelen karar tebligatının elimize ulaşmamasından dolayı itiraz edip temyiz isteminde bulunamadık. İstemde bulunamadığımız için diğer sanıklar temyize dosyayı göndermesine rağmen, kardeşim Yusuf Akkuş'un cezası temyize kapalı olarak onaylanıp cezaevine konuldu.

Kardeşim Yusuf Akkuş şuan % 70 hayatı boyunca engelli raporu bulunuyor, ayrıca akli melekelerini kullanamıyor, çocuk gibi daima bakıma muhtaç durumda. Evde annesinin gözetimi altında idi, evden sadece hastane için çıkarıyorduk.

Yusuf Akkuş'a başkası yemek yedirmez ise yiyemez, içemez ve başkası yıkmaz ise yıkanamaz bir durumda. Sürekli enfeksiyon kapmakta ve ateşi çıkmaktadır. 10 gün önce kolundan ameliyat olmuştur ve kolu hala iyileşmedi. Şu an Malatya E Tipi Cezaevi'ne gönderildi.

Akli melekelerini kullanamayan, 5 dakika öncesini unutup ne yapması gerektiğini bilmeyen yüzde 70 özürlü Yusuf Akkuş'un Malatya Cezaevinde tutulması, ölüme terk edilmesidir.

Buradan insaf sahibi yetkilere ve duyarlı Müslüman halkımıza sesleniyorum. Felçli kardeşimin illa cezası onaylanacak ise ev hapsi şeklinde kalabilir, o zaman annesi ona bakmaya devam edebilir. Ama şu şartlarda bir insan göz göre göre ölmesi için hapsedildi. Kardeşim hayatını kaybetmeden lütfen buna engel olun.

Yetkili mercilerin hakkaniyetli davranarak olayı tekrar incelemeleri gerekir.

Ben bir müslüman olarak %70 engeli olduğu halde tutuklanıp ceza evine koyulan Yusuf Akkuş kardeşime yapılan bu muameleden dolayı rahatsız olduğum için bu kampanyayı başlattım.
447 kişi imzaladı. Hedefimiz 500.