SAYE Alt Yapısı Devreye Alınsın!

SAYE Alt Yapısı Devreye Alınsın!

596 kişi imzaladı. Hedefimiz 1.000.
Başlama tarihi:
Muhatap:
BTK (Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu) ve

Bu kampanya neden önemli?

Başlatan: Ahmet AK

Merhaba Arkadaşlar,

Ülkemizde yıllardır süren altyapı eksiklerini farklı şekillerde gidermeye çalışan bir İnternet Servis Sağlayıcı firmayız. Ne yazık ki belediyelerin politikaları gereği artık fiber altyapı çekilmesine ve bu altyapının iyileştirilmesine olanak sağlanmıyor. Bu politikalar, bizi köklü firmaların yıllar önce kurulmuş olan altyapılarını kullanmak zorunda bırakıyor ve bunların başında da Türkiye'nin yerleşik operatörü geliyor. Böyle bir altyapıyı kullanmak için her ne kadar ücret ödersek ödeyelim, yapmış olacağımız hizmetin sınırlarını ve kapasitesini yine yerleşik operatör belirliyor. 13 milyondan fazla geniş bant internet abonesinin olduğu ülkemizde bu tarz kısıtlamara maruz kalmamalıyız.

Çözüm SAYE Sisteminin devreye alınması!

https://www.btk.gov.tr/uploads/pages/slug/saye-dokumani.pdf

SAYE alt yapısının devre alınması ile birlikte ISS firmaları artık özgürce paketler oluşturabilecek. Abonelerine 1000Mbps indirme hızlarından daha düşük hızlara kadar paketler oluşturabilecek, bulut teknolojisinin olduğu günümüzde yükleme hızlarını indirme hızlarıyla eşitleyebilecek.

Fakat bu alt yapının devreye alınması COVID-19 pandemi sebebiyle ertelenmeye çalışılıyor ve ne yazık ki bu sadece bir bahane. Bir ISS'in görevi 7/24 kesintisiz hizmet sağlamaktır ve pandemi koşulları dahil çalışmaya devam etmektir.

https://telkoder.org.tr/wp-content/uploads/2020/04/2020-DK-ETD-102.pdf 

Bu altyapıyı almak hepimizin hakkı diyorsanız, sizleri bizi desteklemeye davet ediyoruz.

Halkın yanında olan bir internet servis sağlayıcısı.

Teşekkür ederiz.

 

 

596 kişi imzaladı. Hedefimiz 1.000.