Kampanya Kapatıldı

Sağlıklı ve Düzenli Şehirler İçin Bisiklet Yolları Yapılsın!

Bu kampanya 1.964 destekçiye ulaştı


Dünya üzerinde bir çok ülkenin benimsediği ve sağlıklı yaşam için en önemli ulaşım aracı sayılan bisikletlerin gelişmekte olan Türkiye'de daha fazla varlık gösterebilmesi için bisiklet yollarına ihtiyaç bulunmaktadır. Nüfusumuzun bir kısmının bisikleti ve hatta birden fazla bisikleti bulunmasına rağmen aktif bir ulaşım aracı olarak tercih etmemesinin tek sebebi ülkemizin her şehrinde çok az ve belirli yerlerde olan bisiklet yollarıdır.

Bu konuda Türkiye'nin emsal olarak alabileceği ülkelerin başında Hollanda gelmektedir. Hollanda'da kişi başına 3 bisiklet düşmekte ve ülkede yaklaşık 50 milyon adet bisiklet bulunmaktadır. Daha güzel tarafı ise bu bisikletlerin ulaşımda en aktif rolü oynamasıdır. Bunu destekleyen ise Hollanda devletidir. Bu şekilde çevreye daha az zarar vererek daha sağlıklı yaşamı hedeflemektedirler.

Çevreyi korumak başta olmak üzere dünyanın doğal düzenine saygı ve sağlıklı insan yaşamı için Türkiye'nin şu an var olan 81 iline de şehir içinde dahi rahat ulaşım sağlanabilecek kullanışlı bisiklet yolları yapılmasını istiyoruz.Bugün Dünyayı imzanı bekliyor!

Dünyayı Keşfet bu imza kampanyası için senin desteğini bekliyor: «T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı: Sağlıklı ve Düzenli Şehirler İçin Bisiklet Yolları Yapılsın!». Dünyayı ve imza atan diğer 1.963 kişiye katıl.