Mardin Kızıltepe Devlet Hastanesi'ne Anjiografi ünitesi istiyoruz.

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 1.000.


Değerli Kızıltepe halkı, sayın mülki amirler ve milletvekilleri; Bilindiği üzere birkaç gün önce babam kalp krizi geçirdi. Kızıltepe Devlet Hastanesi'nde 12 kere şok verilerek hayata döndürüldü. Ardından ambulansla acilen Mardin Devlet Hastanesi'nde anjioya alındı ve kurtarıldı.

Yalnız herkes bu kadar şanslı olmayabiliyor... Kalp krizi geçirip Mardin'e giderken yolda can veren ve anjioya yetişemeden can veren nice vatandaşımız oluyor maalesef. Bu da doğal olarak insanın aklına KIZILTEPE DEVLET HASTANESİNDE neden anjiografi ünitesi yok sorusunu getiriyor.

Türkiye´de 43 ilden daha büyük olan Kızıltepe yaklaşık olarak 300 bin nüfusa sahip. Kızıltepe'nin 300 yataklı hastanede anjiografi üntesinin olmaması akıl karı değil.

Kızıtepe Devlet Hastanesi'ne yakın olması münasebetiyle Derik, Nusaybin Ceylanpınar, Viranşehir'den de acil hastalar gelmektedir. Buna Suriye vatandaşları da eklenince Kızıltepmize ANJİOGRAFİ ÜNİTESİ  aciliyetini doğurmaktadır...

Batıda bu nüfusa sahip ve bu statüdeki hastanelerin tümünde anjiografi ünitesi mevcutken Kızıltepe gibi büyük bir nüfusa sahip ve geniş bir kesime hitap eden KIZILTEPE  DEVLET HASTANESİNDE neden yoktur..

Mülki amirlerin, milletvekililerin ve iş adamlarının acilen bu konuya el atmalarını rica ediyorum...
Canlarımız anjio olmak için yollara düşmesin, çünkü bazen saatlerin değil, dakikaların değil, saniyelerin bile önemi vardır.


HERKESİN İKİNCİ BİR ŞANSI OLMAYABİLİR.....
METİN KAYAN
(Lütfen tüm platformlarda paylaşalım)