Kampanya Kapatıldı

Keçiborlu İncesu Köyü’nde hayvana şiddet uygulayan M.C. yargılansın

Bu kampanya 26.653 destekçiye ulaştı


BİLGİ ve GEREĞİ İÇİN: Keçiborlu Kaymakamlığı , BİMER, Orman Su İşleri Bakanlığı, İstanbul Valilik Yüksek Makamı, Orman Su İşleri Bölge ve İl Müdürlükleri, STK’lar
Isparta Valilik Yüksek Makamına , Keçiborlu Kaymakamlığına , Isparta Orman Su İşleri Müdürlüğüne , BİMER ,Orman Su İşleri Bakanlığı 
Isparta Keçiborlu İncesu Köyü’nde yaşayan M. C. isimli şahsın köpeğe şiddet uyguladığı vatandaş kamerası tarafından tespit edilmiş, sosyal medyada yayınlanmıştır. Olaya ilişkin video kaydı Ek 1’de tarafınıza sunulmuştur.
Her türlü sapkınlığın ve vahşetin azami seviyeye çıktığı günümüzde, aynı zamanda insana karşı şiddetin "ön habercisi" olması nedeni ile "hayvanlara uygulanan şiddet", emniyet ve diğer ilgili tüm kurumlarca da önemle değerlendirilmelidir.
Bu bağlamda aşağıdaki hususlar için ilgili yasalar çerçevesinde ilgili kurumlar nezdinde ilgili şahıs için
1. Soruşturma açılmasını ve konuya ilişkin idari işlem başlatılmasını,
2. Köpeğe uygulanan kötü muamele açısından 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu gereğince soruşturma açılmasını ve idari para cezası verilmesini,
3. Şiddet uygulanan köpeğe el konulmasını ve hayvana şiddet uygulayan kişinin hayvan sahiplenmesinin engellenmesini,
4. Ayrıca bu kişinin "insanlar için de potansiyel tehlike olma ihtimali nedeniyle akıl sağlığının tespiti açısından müşahede altına alınması için akıl hastanesine sevklerinin Valilik yetkisinde olması sebebiyle bu kurumlarca sağlanmasını talep ediyoruz.
Konu ile ilgili olarak yapılacak ve sonrasında yapılmış çalışmalara ilişkin, 4982 sayılı Bilgi Edinme Hakkı Yasası ve 3071 sayılı Dilekçe Kullanma Hakkı yasası gereği tarafımıza bilgi verilmesini yüksek makamlarınızdan saygılarımızla arz ve talep ederiz.

 

Ek 1:
http://www.ishayko.org/uploads/video/keciborlu_incesu_hayvana_eziyet.mp4

 Bugün Isparta Hayvan Koruma Derneği - ISHAYKO imzanı bekliyor!

Isparta Hayvan Koruma Derneği - ISHAYKO bu imza kampanyası için senin desteğini bekliyor: «Keçiborlu İncesu Köyü’nde hayvana şiddet uygulayan M.C. yargılansın». Isparta Hayvan Koruma Derneği - ISHAYKO ve imza atan diğer 26.652 kişiye katıl.