Kalp yetmezliği ilacı Oneptus’un SGK geri ödeme listesine alınmasını istiyoruz

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 150.000.


Babam son 7 yıldır kalp yetmezliği ile mücadele ediyor. Son zamanlarda kalp performansı günden güne düşüyordu. Hastaneye yatışlarımız artmıştı. Kalbi sık sık durmaya başlamıştı ve şok özellikli kalp piliyle hayata tutunmaya çalışıyordu.

3 ay önce Türkiye’de 2 yıldır kullanılmakta olduğunu öğrendiğimiz ONEPTUS isimli ilacı kullanmaya başladı. İlacı aldıktan kısa süre sonra babamın yaşam kalitesi arttı diyebilirim.

Türkiye’nin de aralarında bulunduğu 43 ülkede, 8842 hasta üzerinde denenen bu  yeni kalp ilacıyla yapılan çalışmalar çok olumlu sonuçlar vermiş.

Kötüye işleyen mekanizmaları bloke ederken, diğer taraftan iyiye işleyen mekanizmaların da aktivitesini artırarak daha güçlü klinik yararlar ortaya koyuyormuş.

Bizim olumlu sonuç aldığımız bu ilaç, belki büyük sıkıntıları olan diğer kalp yetmezliği hastalarına da bir umut olur.

Türkiye’de 3-4 milyon arasında kalp yetersizliği bulunan kişi var, bunlardan 1-1,5 milyonu günlük işlerini yapamayacak kadar ciddi yetersizliğe sahip durumda. Ülkemizde her yıl 100 bin kişi kalpten ölüyor.

Fakat ne yazık ki bu ilacın ücretini SGK karşılamıyor. Bu nedenle birçok kalp yetersizliği hastasının bu ilaçtan haberi yok.

Bize umut olan ONEPTUS isimli kalp yetersizliği ilacının daha çok hastaya ulaşabilmesi adına, SGK GERİ ÖDEME listesine alınması için desteğinize ihtiyacımız var.

SAĞLIKLI YAŞAM HAKKI, HER İNSANIN TEMEL HAKKIDIR.