Doğrulanmış başarı

İBB Karaköy Tamirci'nin mekan ruhsatını iptal etsin! #Tamircikapatılsın! @BeyogluBld

Bu kampanya 4.758 destekçi ile değişim yarattı!


3 Mayıs gecesi arkadaşlarıyla eğlenen Zeynep Hoşcan, önce mekan işletmecisi tarafından taciz edildi.İşletmeciyi tersledikten sonra, tuvalette gittiği sırada ayağına vurularak düşürülmeye çalışıldı.

 

Zeynep, elindeki içkiyi bu kişinin üzerine döktükten sonra, saçlarından tutularak mekanın giriş koridoruna çekildi ve 3 erkek tarafından (biri bodyguard, biri mekan sorumlusu ve bir kişi daha) darp edildi. 

Zeynep'in yüzüne 17 dikiş atıldı. Burnu ve yüzü hasar aldı çünkü Zeynep'i taciz eden kişi, genç kadının yüzüne cam bir cisim fırlatıyor ve cam parçaları sol gözünün içine girdi. 

Sonuç: Görme tehlikesi devam eden Zeynep, kornea nakli için gün bekliyor.

Tamirci, bu süreçte boş durmadı ve kamera görüntülerini kırparak olanları yalanladı. Ancak ortada gün gibi bir suç var, orantısız güç söz konusu ve Zeynep'in taciz edildiği, saçından sürüklendiği kamera kayıtları kayıp.

Bu kampanya sayfasına bir kaç gün içerisinde doktor raporu da eklenecek. 

Bu süreçte, daha önce de müşterilerini benzer şekilde tartaklayan Tamirci isimli mekanın, işletme ruhsatının iptal edilmesini istiyoruz. 

Eylemlerimiz, İstanbul gece hayatının daha güvenli olmasını sağlamak adına devam edecektir ve bu mekanın kapatılması diğer mekanlara da örnek olacaktır.  Bugün beybin imzanı bekliyor!

beybin esen bu imza kampanyası için senin desteğini bekliyor: «İBB Karaköy Tamirci'nin mekan ruhsatını iptal etsin! #Tamircikapatılsın! @BeyogluBld». beybin ve imza atan diğer 4.757 kişiye katıl.