Hayvan Hakları Yasası Hemen!

Hayvan Hakları Yasası Hemen!

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 200.000.
200.000 imzaya ulaşıldığında, bu kampanya Change.org’da en fazla imzalanan kampanyalardan birisi olur.

Turkiye Buyuk Millet Meclisi ve tarafına Melda Civelek bu kampanyayı başlattı

Hayvan Hakları Yasası Hemen Çıkmalı  #HayvanlarınSesiOl #BeTheVoiceOfAnimals 

Günümüzde giderek artan şekilde hayvan katliamlarına şahit oluyoruz. Ve bu katliamları yapan şahıslar, hayvanlara verdikleri zarar karşısında herhangi bir yaptırım ile karşılaşmayacaklarından emin oldukları için bu katliamları yapabiliyorlar.

Biz insanlar biliyoruz ki, hayvanların da bizler gibi yaşam hakları var. Ve onlara güzel bir hayatı borçluyuz. Artık bu duruma yetkili kişiler bir dur demeli! Lütfen destek olun, sesimizi duyun!
Artık bir hayvanın ölümüne seyirci kalmak istemiyoruz! İnsan öldürmenin suçu ne ise; hayvan öldürmenin suçu da aynı olmalıdır! Yeni hayvan hakları yasasının bir an önce görüşülüp hayvana şiddetin suç sayılmasını talep ediyoruz. 

Umarım bu yazım herkese ulaşır ve tüm kalplere dokunur. Umarım okursunuz... Buna inanıyorum. Gerçekten tek ümidim bu. Öncelikle kampanyamızın daha ses getirebilmesi ve geniş kitlelere ulaşabilmesi için daha fazla paylaşıma ihtiyacı var. Hayvan dostlarımıza ses olabilmek adına sizlerden tek isteğim sosyal mecralarda ''HayvanlarınSesiOl'' hashtagi ile bu kampanyayı sosyal platformlarda, özellikle daha geniş kitlelere çok çabuk ulaşabilen Twitter'da  paylaşıp daha çok yaymanız…

Artık fazlasıyla canım yanıyor. Evinde, sokağında yahut yolun üzerinde gördüğü her hayvanı besleyen insanlar anlayacaktır beni. Hayvanseverler; masum canların tırnağının ucuna zarar gelse kalplerinde en derin acıları hissederler. Sizlerin de benim gibi acı çektiğini biliyorum. Sizlerin de artık bu işkenceye tahammülünüzün kalmadığını biliyorum. 

Bu işkence artık son bulmalı. Birlikte kazanacağız, pes etmek yok. Hayvanların SESİ ol.

Ben her geçen gün gördüğüm manzaralar karşısında yaşadığım acıya dayanmakta güçlük çekiyorum. Yine bir masum yavru öldürüldü. Yine günlerden bir gün, bilinci, duyguları, yaşama sevinci olan bir canlıya işkence edildi. Biliyorsunuz ki geçtiğimiz günlerde Berat K. isimli şahıs yavru bir eşeği köpeklerin önüne yem edip keyifle izledi. Üstelik bu işkenceyi kameraya alıp "Tik tok" adlı uygulamada yayınladı vicdanı hiç sızlamadan. Kendisine herhangi bir sıfat yükleyip seslenebilmek mümkün değil çünkü en kötü sıfatlara bile hakaret sayarım bunu... O en kötü sıfatlar bile insafa gelirdi bu olay karşısında. Kendisi bu dünyada var olmaması gereken,  potansiyel bir katildir; hem bana göre hem de psikoloji bilimine göre. Bugün bir hayvanın canına kıyan, tüm insanlığın canına kıyabilir çünkü. Bizler bu vahşet dolu videoya dahi bakamaz iken, bu şahsiyet ve bunun gibileri yaptığı cinayeti eğlenceye dönüştürebilecek bir ahlaka, sevgisizliğe, namertliğe, vicdansızlığa, empati yoksunluğuna sahipler. Eğer 'Hayvan Hakları Yasası' olmuş olsaydı, bu katiller gerekli cezayı alacaklardı. Fakat yasa olmadığından mütevellit SERBEST BIRAKILIYORLAR.

Kendi sesimizi ancak bu şekilde duyurabiliriz herkese, pes etmeyişimiz ve asla ümidimizi kaybetmeyişimizle. Hayvansever dostlarımın sayesinde başlattığım kampanya neredeyse 80 bin kişiye ulaşabildi. Öncelikle bu kampanyayı destekleyen ve elinden geldiği kadarıyla paylaşan, yorumlarda bulunan, öldürülen masum yavrularımız için bu mücadeleyi sonuna kadar destekleyen siz güzel yürekli insanlara kalbimin en hassas köşesinden teşekkür ediyorum. 

Neden diye soruyorum kendime, neden neden neden!!!? Bu masumların bir canı yok mu? Onların yaşam hakları yok mu? Onlar da bizler gibi yaşama özgürlüğüne sahip değiller mi? Neden canlarına kıyıldığı takdirde herhangi bir cezai yaptırıma maruz kalmıyorlar? İnsanlardan daha değersizler diye mi...

Bu beni kahrediyor artık.

Artık bir hayvanın ölümüne seyirci kalmak istemiyoruz! İnsan öldürmenin suçu ne ise; hayvan öldürmenin suçu da aynı olmalıdır!

Lütfen hayvanların SESİ olun.

Lütfen hayvanlara SES olun.

Lütfen onların haklarını gözetelim

Lütfen,

#HayvanlarınSesiOl

"We all know that a lot of animal slaughter is happening today. And those who do these massacres can do these massacres because they are confident that they will not face any sanction against the harm they have inflicted on animals. We humans know that animals have right to life, just like we do. And we owe them a good life. Now, the people in charge of this situation should say stop! Please support us, hear our voices! We don't want to watch an animal die anymore! 

The penalty for human death and the penalty for animal death must be the same!!!!

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 200.000.
200.000 imzaya ulaşıldığında, bu kampanya Change.org’da en fazla imzalanan kampanyalardan birisi olur.