Engin Akman ile Daha Güzel Bir Çatalca Mümkün !

Engin Akman ile Daha Güzel Bir Çatalca Mümkün !

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 100.
100 imzaya ulaşıldığında, bu kampanyanın öne çıkarılan kampanyalarda yer alma ihtimali artar.
CUMHURİYET HALK PARTİSİ (Anadolu Bulvarı No:12 Söğütözü Çankaya / ANKARA) ve tarafına Çatalca Gönüllüleri bu kampanyayı başlattı

Engin Akman ile Daha Güzel Bir Çatalca Mümkün !

"Engin Akman ile Daha Güzel Bir Çatalca Mümkün" diyen Çatalcalı'ların bir araya gelerek oluşturduğu imza kampanyamıza destek vererek Cumhuriyet Halk Partisi ve İyi Parti yetkililerine sesimizi duyurmamızda bizlere yardımcı olmanızı bekliyoruz.

Nasıl Bir Belediyecilik İstiyoruz ?

1.) Çatalca Belediyeciliğinde, hiç kimse ötekileştirilmez.

2.) Çatalca Belediye Başkanı belde halkına eşit hizmet götürür. Yoksul mahallelere pozitif ayrımcılık yapar.

3.) Çatalca Belediyeciliğinde, vatandaşına, seçmenine hesap vermek onurlu bir görev kabul edilir.

4.) Çatalca Belediyeciliğinde, kent rantları tanışa değil, rantı yaratan bölge halkına hakça dağıtılır.

5.) Çatalca Belediyeciliğinde, yeşil alanları korumak, çocuklarımıza – yaşlılarımıza yeşil mekanlar sunmak, onları doğayla buluşturmak esastır.

6.) Çatalca Belediyeciliğinde, aslolan mutlu, huzurlu insanların yaşadığı bir kent inşa etmektir.

7.) Çatalca Belediyeciliğinde, kentte yaşayanlar ile kırsalda yaşayanlar arasında ekonomik ve sosyal işbirliğini sağlamak ve üretim kooperatifleriyle işbirliği yapmak esastır.

8.) Çatalca Belediyeciliğinde, sadece kentte yaşayan insanlara değil, diğer canlılara da saygı göstermek, onların yaşam haklarını korumak ve savunmak esastır.

9.) Çatalca Belediyeciliğinde, kenti; kültür, sanat ve spor dünyası ile buluşturmak, birlikte yaşama kültürünü kurumsallaştırmak esastır.

10.) Çatalca Belediyeciliğinde bizlerin ortak adayı Engin Akman'dır.

Engin Akman Hakkında

Engin Akman, 1968 yılında İstanbul’un Çatalca ilçesinde doğdu. İlk ve ortaöğrenimini, Çatalca-Durusu ve Şişli’de tamamladı. Yükseköğrenimini Hacettepe Üniversitesi Zonguldak Mühendislik Fakültesi’nde ve Preston Üniversitesi’nde İşletme alanında tamamladı.

İş Hayatı
Lisans öğrenimini tamamladığı 1990 yılında aile şirketi olan Akmanlar Petrol Ürünleri (Akpet) bünyesinde iş hayatına başlayan Akman, daha sonra İ.E. Ulagay İlaç Sanayii ve Merck Sharp Dohme İlaç firmalarında yönetici olarak görevler yaptı.

Siyasi Çalışmaları
Engin Akman, siyasi çalışmalarına Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çatalca Gençlik Kolları’nda başladı ve 1992 yılında Cumhuriyet Halk Partisi’nin kuruluşunda resmi olarak görev aldı. Akman; 2004 yılında, doğup büyüdüğü yer olan Çatalca’nın Durusu (Terkos) Beldesi’nde Cumhuriyet Halk Partisi’nden Belediye Başkanı seçildi. Belediye Başkanlığı görevi süresince, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis üyeliği de yaptı.

Akman, Çatalca Durusu Belediye Başkanlığı döneminde hizmete aldığı yeni nesil belediyecilik projeleriyle dikkat çekti ve birçok belediyeye örnek oldu.
Belde belediyelerinin kanun değişikliği ile kapatılmasından sonra, Belediye Başkanlığı görevini tamamlayarak, 2009 yılında DSP’nin Çatalca Belediye Başkan adayı oldu. Aynı yıl, Şişli Belediyesi’nde Başkan Danışmanlığı görevini üstlendi ve Şişli Belediye Başkan Yardımcılığı yaptı. Akman, aktif siyasi yaşamına Cumhuriyet Halk Partisi’nde devam ediyor.

Sivil Toplum ve Sosyal Sorumluluk Çalışmaları
Engin Akman, siyasi çalışmalarının yanı sıra sivil toplum çalışmalarında da farklı sorumluluklar üstlenmektedir. 1988 yılında Çatalca’nın doğal zenginliklerini korumak ve tanıtmak amacıyla Çatalca ve Durusu Doğasını Koruma Derneği’nde kurucu üye ve genel sekreter olarak görev aldı. Halen, Terkos Spor Kulubü Onursal Başkanı ve Çatalca Durusu Kültür Turizm Derneği Başkanı olarak Çatalca’da çeşitli sosyal ve kültürel faaliyetler yürütmektedir. Siyasi ve sektörel bağlantılar geliştirmek adına kurulan Yeni Arayışlar Platformu Derneği (YAPDER) kurucu üyesi olan Engin Akman; ayrıca, Zekeriya Temizel’in kurucu genel başkan olduğu, Murtaza Çelikel’in onursal başkanı olduğu Ülke Politikaları Vakfı (ÜPV) Genel Sekreterliği görevini de yürütüyor.

Güncel Çalışmaları
2014 yılında kurduğu Proaktif Şehircilik Planlama ve Danışmanlık Ltd. Şti. ile Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde yerel yönetim ve planlama adına danışmanlıklar yapmakta olan Akman; tüm bu görevlerinin yanı sıra, ülkemizin uluslararası alanda ilişkilerinin güçlenmesi adına Hollanda Türk İş Adamları Derneği’nde (HOTİAD) ve Moldova Gagauzia Özerk Cumhuriyeti-Türkiye ilişkileri çalışmalarını sürdürüyor.

Güler Erdoğan Akman ile evli olan Akman’ın Oğulcan ve Atakan adında iki erkek çocuğu vardır.

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 100.
100 imzaya ulaşıldığında, bu kampanyanın öne çıkarılan kampanyalarda yer alma ihtimali artar.