İstanbul Depremi İçin Önlem Alınsın!

İstanbul Depremi İçin Önlem Alınsın!

Başlama tarihi:
3 Kasım 2020
İmzalar: 52Sonraki Hedef: 100
Hemen destekle

Bu kampanya neden önemli?

Başlatan: Çağrı Bozkurt

Beklenen Büyük İstanbul Depremi'nin uzak olmayan bir zamanda gerçekleşeceği bilimsel bir kesinliktir. Yakın tarihte Ege Denizi'nde meydana gelen ve ülkemizi derin üzüntüye boğan depremden çıkarabileceğimiz sonuçlardan en büyüğü; yaklaşan İstanbul Depremi'nin yol açacağı zararların tahmin edilemeyecek boyutlarda olmasıdır. En iyimser senaryolarda bile on binlerce binanın yıkılacağı, milyonlarca insanın bu yıkımdan etkileneceği verilerle sabittir. Ülkemizin kalbine müdahale etmenin imkansızlaşacağı, defalarca tecrübe ettiğimiz üzere telefonların günlerce çekmeyeceği de kesin görünmektedir. İstanbul ve ülkemiz büyük bir tehlike altındadır ve gerekli önlemlerin ivedilikle alınmaya başlanması gerekmektedir.

Bu kampanya, başta Ekşi Sözlük'te yankı bulmuş bir yardım çağrısıdır.
Yeterince zaman kaybedilmiştir.
Yaklaşan İstanbul Depremi birinci önceliğimiz olmalıdır.
Bahsedilen önlemler, her bilinçli vatandaş için en asgari ve gerekli bireysel önlemleri aşan, kamu gücüne sahip idarelerin almaları gereken, onların temel amaç ve görevleri arasında yer alan, en temel önlemlerdir.

Bu talep, hakların en temeli olan yaşam hakkımızın en çıplak görünümüdür.

Bu kampanya, ülkesinin geri dönüşü olmayan bir kaosa sürüklenmesinden, ülke ekonomisinin toparlanamayacak bir biçimde dibe vurmasından, tarihin olası en büyük doğal felaketlerinden birinin ortasında bir başımıza olmaktan endişe duyan her Türk vatandaşının samimi fikirlerinden ibarettir.

Yalnızca depremlerin ertesinde değil, her gün titizlikle irdelenmesi ve hiç zaman kaybetmeden iyileştirme çalışmalarına başlanması gereken bu büyük sorunu bir kampanya haline getirmekle, Türk insanına fıtratında olan duyarlılığı hatırlatmayı hedefliyor ve kampanyanın geniş kitlelerce destekleneceğine inanıyoruz.

Hemen destekle
İmzalar: 52Sonraki Hedef: 100
Hemen destekle