Hobi Bahçelerinin Yıkılmaması

Hobi Bahçelerinin Yıkılmaması

Başlama tarihi:
4 Kasım 2020
İmzalar: 574Sonraki Hedef: 1.000
Hemen destekle

Bu kampanya neden önemli?

Başlatan: Güray Gürkaş

   Türkiye genelinde yüzlerce hobi bahçeleri mevcut ve bunların sahipleri çoğunlukla Emekli ve Ekmeğini taştan çıkaran insanlar.

   Bu bahçeleri insanlar tırnakları ile eşerek, ağaçlandırmış ve/veya sebze bahçesi haline getirmiştir. Bu bahçeler Özellikle pandemi sürecinde ve deprem esnasında bizlerin sığındığı ve karınca kararınca üretim yaptığı yerlerdir. Bizler bu bahçelerimize hafta sonları gittiğimizde çoluk çocuklarımızla kalabileceğimiz 21-60m2 civarında bir konteyner yada prefabrik evler yaptırdık. Hiçbir tarımsal faaliyetle bulunulmayan, kazdıkca topraktan çok taş çıkan bu marjinal, kıraç, taş tarlalarında üretim yapıyor, temiz hava alıyoruz.

   Bizler hobi bahçeleri sahipleri olarak Kahvehanede, Meyhanede, Barlarda zaman geçirmiyor, aksine ülke ve aile ekonomisine katkı sağlayacak şekilde bahçelerimizde canla, başla çalışıyoruz. Şimdilerde hobi bahçelerine karşı bir grup bahçelerimizi ve evlerimizi yıkmak istiyor. Lütfen Bahçelerimize ve içindeki evlerimize dokunmayın. Bu bahçelerde çocuklarımız ve torunlarımız toprak sevgisiyle büyüyorlar. Bu evleri ve bahçeleri yıkmak hiçbir fayda getirmez aksine milli servet kaybıdır.

Hemen destekle
İmzalar: 574Sonraki Hedef: 1.000
Hemen destekle