Antalya'nın Unuttuğu Gündoğmuş Köyleri

Antalya'nın Unuttuğu Gündoğmuş Köyleri

Başlama tarihi:
1 Haziran 2022
İmzalar: 109Sonraki Hedef: 200
Hemen destekle

Bu kampanya neden önemli?

Başlatan: AYŞE ERDOĞAN

Antalya'nın Gündoğmuş ve Alanya ilçelerini bağlayan Ortakonuş - Güzelbağ yolu yıllardan beri bozuk, engebeli, dar kısacası ulaşım için tehlikelidir. Karayolları Genel Müdürlüğü, Gündoğmuş Belediyesi ve diğer yetkili kişilere  bildirilmesine rağmen  hâlen bir açıklama  veya  yol çalışmaları  faaliyetlerinde bulunmamışlardır.  

Bu yol Gündoğmuş'da bulunan birden çok köy  ve mahalle halkının Alanyaya gitmek için  kullandıkları işlek bir yoldur. Kullanılan bu yolda eskiden beri araba -motor kazaları ve bu kazalar sonucunda yaralı ve vefat eden sayısı istatistikleri artmış bulunmaktadır. 

Önceden  beri kötü  olan bu yol 2021 yılının Ağustos ayında çıkan  yangından sonra daha da kötü olmuştur. Çünkü yangından sonra Ortakonuş- Güzelbağ  yolunun etrafındaki bütün ağaçlar kesildi. Ağaçların kesim esnasında ise yollarda bir sürü  araba,kamyon, kepçe ve traktör  gibi büyük araçlar çalıştı. Çalışırken ise yola daha da çok zarar verdi ve daha da kötü  oldu

Eğer bu durum  düzelmez  ise Allah korusun ki daha  da çok kaza haberi  duyabiliriz. 

Buradan Karayoları Genel Müdürlüğüne, Gündoğmuş Belediyesi ve yetkili kişilere sesleniyorum lütfen sesimizi duyun ve daha fazla can yanmasın.

Hemen destekle
İmzalar: 109Sonraki Hedef: 200
Hemen destekle