Doğrulanmış başarı

Öğretmenlerin Haziran 2020 mesleki seminerleri COVID19 riski nedeniyle online yapılmalıdır

Bu kampanya 12.415 destekçi ile değişim yarattı!


Okullara verilen ara döneminde tüm dersler çevrimiçi (online) oldu.

Ancak Milli Eğitim Bakanlığı Haziran 2020 seminer çalışmalarını yüz yüze yapma kararı almıştır.

1 milyon öğretmen seminer döneminde günlük 3-4 saat için okullara gelecekler. Bu dönemde korkarak, tedirginlik içerisinde yüz yüze yapılacak mesleki çalışmalar ne kadar faydalı olabilir?

Öğretmenlerin yüz yüze seminer çalışmaları iptal edilmelidir. Bebeği, küçük çocuğu olan öğretmenler mesleki çalışmalara nasıl katılacaklar? Çocuklara bakıcı bulamazlar, bu süreçte kime güvenecekler? Çocuklarını okula mı getirecekler?

Her okulun imkanı eşit değil, konferans salonu, bahçesi yok. Onlarca öğretmen küçücük öğretmenler odasına neden sıkıştırılmak isteniyor? Salgın sürecini başarıyla sürdürmeye çalışan Başta Sayın Cumhurbaşkanımız, Sağlık Bakanımız, Milli Eğitim Bakanımız bu kadar uğraşı neden yapıyor?

Yüz yüze yapılması istenilen seminer, salgının yayılmasına neden olmaz mı? Evinde ailesinde kronik hastası olan öğretmen seminere gidip gelirken hangi korkuları yaşayacak?

Yetkililer mesleki çalışmaları online olmasını sağlamalı veya ek ders ödemeden seminerleri iptal etmeliBugün Sor imzanı bekliyor!

Sor Öğretmenim bu imza kampanyası için senin desteğini bekliyor: «Öğretmenlerin Haziran 2020 mesleki seminerleri COVID19 riski nedeniyle online yapılmalıdır @tcmeb @ziyaselcuk». Sor ve imza atan diğer 12.414 kişiye katıl.