Kampanya Kapatıldı

sahibinden.com tekel olma yolunda

Bu kampanya 355 destekçiye ulaştı


Emlakçı bir arkadaşın görüşlerine katılıyorum ve iletisini oto galerilere uyarlayarak aynen yazıyorum;

Sayın Cumhurbaşkanım, Başbakanım, sahibinden.com Yönetim Kurulu,
sahibinden.com 2017-2018 yılı Oto galeri mağazası ücretleri konusunda birkaç noktaya dikkat çekip, bununla ilgili talebimizi size iletmek isteriz.
Oto Galeriler olarak sahibinden.com'un sektör üzerindeki etkisinin farkındayız. sahibinden.com oto galeriler arasında rekabet ortamı oluşturarak vatandaşlara fayda sağlamayı amaçlarken, bu faydayı fırsat bilerek fahiş miktarda zam yapmaya başlamıştır.
Ancak piyasaların daralıp, harcamaların arttığı bu dönemde, bu kadar yüksek oranlı bir artışın bütçeleri zor duruma soktuğunu bildirmek isteriz. Bu sebeple de bu fiyatlardan dolayı üyeliğimizi gelecek dönem için sonlandıracağımızı bildirmek isteriz.
Söz konusu sebepten dolayı devletin bu sektördeki fiyatları piyasa koşullarında serbest bırakması, Oto Galeriler olarak bizleri fazlası ile mağdur etmektedir.
Bu mağduriyetin giderilmesi için;
1. Devletin serbest bıraktığı bu sektörde artışların tekrar devlet tarafından biz emlak sektöründe çalışanları koruyacak bir limit ile üst limit şeklinde belirlenmesi.
2. sahibinden.com'un %100'e varacak fahiş fiyat artışları yerine daha makul artışlarda bulunması.
3. Devlet bünyesinde belirlenecek veya kurulacak bir kurum veya kuruluş tarafından serbest piyasada fiyat politikalarını dengeleyecek bir oluşuma gidilmesi.
İş, eylem ve kararların en kısa zamanda ilgililer tarafından sahibinden.com kullanıcıları lehine nihayetlendirilmesi talebimizdir.Bugün Kadir imzanı bekliyor!

Kadir Aydın bu imza kampanyası için senin desteğini bekliyor: «www.bimer.gov.tr: sahibinden.com tekel olma yolunda». Kadir ve imza atan diğer 354 kişiye katıl.