Uratujcie matkę Alisy!

Uratujcie matkę Alisy!

Started
May 12, 2022
Petition to
Secretary General of the United Nations António Guterres and 3 others
Victory
This petition made change with 69,771 supporters!

Why this petition matters

UA / ENG / PL

Czteroletnia dziewczynka Alisa z Mariupola przez ostatnie 2 miesiące ukrywała się w schronach bombowych Azowstalu. Matka Alisy ma na imię Victoria Obidina i jest lekarzem. Od pierwszych dni oblężenia miasta dziecko przebywało w schronie, w którym znajdował się tymczasowy szpital. Jej matka pomagała rannym żołnierzom w szpitalu, podczas gdy Alisa pomagała mamie jak tylko mogła: przynosiła lekarstwa i starała się poprawić humor rannych. Widziała tyle strasznych scen, których żadne dziecko nie powinno oglądać!

Podczas ostatniej ewakuacji z terenu zakładu Azowstal w Mariupolu, kierowanej przez ONZ i Czerwony Krzyż, rosyjscy okupanci rozdzielili matkę i córkę. Alisa została ewakuowana do Zaporoża 8 maja, natomiast jej matkę zabrano do tzw. „obozu filtracyjnego”, zorganizowanego przez rosyjskich najeźdźców. Nikt nie wie, gdzie dokładnie jest Victoria i jakie okropności przeżywa teraz.

My, niżej podpisani aktywiści, celebryci, politycy i przedstawiciele organizacji pozarządowych apelujemy do ONZ i Czerwonego Krzyża o uratowanie Victorii Obidinej z obozu filtracyjnego i oddanie Alisie jej mamy!  Viktoria Obidina i jej córeczka muszą się spotkać wyłącznie na terytorium, kontrolowanym przez Ukrainę. 

Organizacja Narodów Zjednoczonych i Czerwony Krzyż wzięły na siebie odpowiedzialność za ewakuację WSZYSTKICH cywilów z terenu zakładu Azowstal i NIE udało im się tego zrobić. Dopóki matka Alisy, Viktoria, jak i wszyscy inni mieszkańcy Mariupola pozostają w obozie filtracyjnym na okupowanym terytorium, dopóki w obozach filtracyjnych pozostają jeńcy wojenni, ewakuacja nie może być uznana za zakończoną!

ONZ i Czerwony Krzyż powinni dołożyć wszystkich starań, by ten proces zakończyć! By wszyscy mieszkańcy Mariupola byli w końcu bezpieczni!

Victory

This petition made change with 69,771 supporters!

Share this petition

Decision Makers

  • United Nations
  • António GuterresSecretary General of the United Nations
  • Stéphane DujarricUnited Nations
  • Linda Thomas-GreenfieldUnited Nations