Doğrulanmış başarı

Türkçe Rap’in parlayan yıldızı Ezhel serbest bırakılsın #FreeEzhel

Bu kampanya 162.800 destekçi ile değişim yarattı!


İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, “sosyal medya ve internette uyuşturucu kullanımını özendiren kişilere yönelik yürüttüğü incelemede” Ezhel’i (Sercan İpekçioğlu) “bazı şarkılarında uyuşturucu kullanımını özendirdiği” iddiasıyla tutukladı.

Ezhel uyuşturucu kullanımını özendirmediği gibi, sanatını özgürce icra etmek dışında da bir “suç” işlemedi! Bunun suç olmadığını hep birlikte haykırıyoruz!

Rap müziğe, bu kültüre sahip çıkan herkesi ve elbette sanatın özgür olması gerektiğine inanan herkesi dayanışmaya çağırıyoruz!
 
Ezhel, şu an cezaevinde, hiç hak etmediği bir yerde ve buna hep birlikte “dur!” demenin tam zamanı.

Bu adaletsizliğe, bu sanat düşmanlığına, düşünce özgürlüğünü kısıtlayıcı yasalara ve sisteme boyun eğmeyeceğiz. Ezhel yalnız değildir. 

Tecavüzcüler, cocuk istismarcıları, hırsızlar, yolsuzluk yapanlar dışardayken, Sanatçı kardeşimiz 4 duvar içinde çürütülemez. Siz de dur demek için imza atın. 
#FreeEzhelBugün Çağrı imzanı bekliyor!

Çağrı Ünsal bu imza kampanyası için senin desteğini bekliyor: «Türkçe Rap’in parlayan yıldızı Ezhel serbest bırakılsın #FreeEzhel». Çağrı ve imza atan diğer 162.799 kişiye katıl.