Tüketici Hakem Heyetleri KAPATILMASIN!

Tüketici Hakem Heyetleri KAPATILMASIN!

Başlama tarihi:
1 Temmuz 2022
İmzalar: 1.772Sonraki Hedef: 2.500
Hemen destekle

Bu kampanya neden önemli?

Başlatan: Adem Helvacı

1 Eylül 2022 tarih itibari ile ilçe hakem heyetlerinin dosya bakmamaya başlayacağı ve yıl sonunda tüm ilçe Hakem Heyetlerinin kapatılacağı, tüm tüketici işlemlerinin artık sadece İl Hakem Heyetlerinde işlem göreceği şeklinde akla hayale sığmayacak bir karara ''DUR!'' demek için desteğinize ihtiyaç var.

Sessiz sedasız, kimseye duyurulmadan bu işi oldu bittiye getirmek istiyorlar.

Heyetlere ödenen bedelden tasarruf amaçlı olarak alınan bu karar doğrultusunda mevcut 211 Hakem heyetinden sadece 81 Vilayet ve çok çok istisna birkaç büyük ilçe bırakılacak ve geri kalanın tamamı dağıtılacak. 

Mevcut düzende dahi vatandaşın dosyasının sonuçlanması 3 ile 6 ay arasında sürüyor diye vatandaş mevcut enflasyon koşulları ile ciddi zarar ediyorken, bu karar ile normalde aylık 2000 dosya bakan bir heyetin dosya sayısı 4 ile 6 bin arasında değişecek, bazı bölgeler için bu sayının onbinlere ulaşması kaçınılmaz. Özellikle internet alışverişlerindeki uyuşmazlıkların gün geçtikçe arttığı bu dönemde, İl Heyetlerinin Personel sayısının da değişmeyeceğini düşününce 3-6 ay bekleyen vatandaşın dosyası 1 yıldan evvel sonuçlanmayacak.

GEÇ GELEN ADALET, ADALET DEĞİLDİR sözünden hareketle yıllardır Hakem Heyetlerinin çalışma koşullarının değiştirilip Tüketici Kanununun revize edilmesi için uğraşırken yani İYİLEŞMESİNİ beklerken durumu daha da kötüye sürükleyecek bu karar için lütfen ''DUR!'' dememize destek olun.

Hemen destekle
İmzalar: 1.772Sonraki Hedef: 2.500
Hemen destekle