Doğrulanmış başarı

Çimento Fabrikası Bir Cinayettir! Doğa Katliamıdır. Tarım Arazilerinin Yok Edilmesidir!

Bu kampanya 311 destekçi ile değişim yarattı!


Çevre Bakanlığı, Silivride orman ve tarım arazilerinin arasına en kirli sanayilerden biri olan çimento fabrikası kurulmasına izin vermiş. Görevi çevreyi korumak, geliştirmek, insan sağlığı içiin daha iyi hale getirmek olan Çevre Bakanlığı en kirli sanayilerden birini Silivriye layık görmüş.

Kendileriyle görüşülen Fener, Büyük Sinekli ve Kurfallı muhtarları da, basına, “bize bir etkisi olmaz, o zaman bizi ilgilendirmez” aniamına gelen mesajlar vermişler. Biz Silivri Çevre Derneği olarak tüm Silivrilileri uyarıyoruz. Bu çimento fabrikası yalnızca Büyük Sinekli, Kurfallı ve Feneri değil tüm Silivriyi olumsuz etkileyecektir. Fabrikanın yapılacağı bölgedeki köylere şimdiden hayatın sona erdiği yerler olarak bakmak mümkündür. Çimento tozu buralarda yaşamı çekilmez hale getirecektir. Ne evler oturulabilir olacak, ne de bahçeler, tarlalar çalışılabilir olacaktır. Her yer çimento tozu altında kalacak, toprakların verimi düşecek ve meralar olumsuz etkilenecektir. Çevredeki ormanlar da kendi payına düşeni alacak ve kısa zamanda bölge ormansızlaşmaya başlayacaktır.

Bu konu, “bize bir etkisi olmaz, o zaman bizi ilgilendirmez” gevezeliği yaparak baştan savılacak bir konu değildir. Başta Büyük Sinekli, Kurfallı ve Fener muhtarları olmak üzere tüm muhtarlarımızı kendi köylülerini uyarmaya ve bu projeye karşı çıkmaya çağırıyoruz. Projeye uzakmış gibi görünen Fener köyü de hakim rüzgarların altında olduğundan en çok etkilenecek köylerden biridir.

Sürekli televizyonlarda tarım topraklarımızı koruyalım diyen tarım bakanlığını ve ormanlarımızı koruyalım diyen orman bakanlığını tarım alanlarımızı ve ormanlarımızı korumak için göreve çağırıyoruz.

Bölgemizin iktidar ve muhalefet milletvekillerini bu mücadelede yanımızda görmek istiyoruz. Bölgemizdeki tüm siyasi partileri ve tüm muhtarlarımızı el ele vererek Silivrimizi korumak için mücadele etmeye davet ediyoruz.

Anadoluda tarımsal özelliklerini ve orman özelliğini kaybetmiş on binlerce hatta yüz binlerce dönüm boş arazi var. Oralardaki yurttaşlarımız hasretle bölgelerine yapılacak yatırım bekliyorlar. Bu yatırımları oralara kaydırarak yine aynı geliri elde edersiniz ayrıca o bölgelerdeki yerel ekonomilere katkı yaparak oradaki yurttaşlarımızın hayır dualarını da kazanırsınız. Tabii gözleriniz yalnızca dolar ve euro işaretleri ile parlamıyor, ülke yararına olacak şeylerle de ilgileniyorsanız!

Biz Silivri Çevre Derneği olarak, Silivri Cezaevini de, Topbaşların Manda Çiftliğini de, Akçansanın çimento fabrikasını da istemiyoruz!

Silivriyi kirleten tesisler istemiyoruz.

Temiz, yaşanabilir bir Silivri istiyoruz!

Başkanı Y. K. Üyesi Y. K. Üyesi Y. K. Üyesi Y. K. Üyesi
Ali Korsan Adem Akıncıoğlu Emrah Maşalacı Fatma Yıldırım Ertuğrul Akçaoğlu

Adres:
Piripaşa Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi, TEL: 0212 727 55 88
Makbule Yönel İş Merkezi, Çekme Kat, No: 206 GSM: 0532 241 74 67
Silivri 34570 İSTANBUL E Mail: silivricevredernegi@gmail.comBugün Çimento Fabrikası Bir Cinayettir! imzanı bekliyor!

Çimento Fabrikası Bir Cinayettir! bu imza kampanyası için senin desteğini bekliyor: «SİLİVRİ ÇEVRE DERNEĞİ: Çimento Fabrikası Bir Cinayettir! Doğa Katliamıdır. Tarım Arazilerinin Yok Edilmesidir!». Çimento Fabrikası Bir Cinayettir! ve imza atan diğer 310 kişiye katıl.