RAMAZAN BÖÇGÜN DELİ DEĞİLDİR. GERÇEK BİR MÜSLÜMANDIR.

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 35.000.

35.000 imzaya ulaşıldığında, bu kampanya Change.org’da en fazla imzalanan kampanyalardan birisi olur.

Diyarbakır merkezdeki Ulu Camii müdavimlerinden Ramazan Böçkün'ün hakkında açılan dava nedeniyle haksız bir şekilde Akıl hastanesinde tedavi altına alındı.

Yıllardır bölgedeki tarihi Ulu Camii'nde gönüllü olarak hizmetlerde bulunan ve ziyaretçilere caminin tarihiyle birlikte İslami konular anlatan anlatan Ramazan Böçkün, hakkında açılan bir dava sonucunda zorla hastaneye yatırıldı.

2016 yılında şikayet üzere gözaltına alınan ve hakkında Diyarbakır 13’üncü Asliye Ceza Mahkemesinde dava açılan Böçkün’ün davası bir buçuk yıl önce 'psikiyatri hastanesinde tedavi edilmesi' şartıyla sonuçlandı.

Davanın sonucuna tepki gösterip "deli" olmadığını ifade eden Böçkün, Bölge Mahkemesine itiraz etti.

İtirazı reddedilen Böçkün, polis ekipleri tarafından zorla Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi Psikiyatri Bölümünde yatırıldı.

Ancak bölge sakinleri ve Böçkün'ü tanıyan kişiler, olayın gerçek dışı olduğunu, Ramazan Böçkün'ün herhangi bir psikolojik sorununun bulunmadığını biliyorlar. "İslami çalışmalardan rahatsız olanların şikâyeti üzerine hakkında dava açıldığını" belirtiyorlar. Kardeşimizin İslamı anlatmasi , tebliğ vazifesini yapması deli olduğunu göstermez. Bu haksızlığın giderilmesi için lütfen kampanyamızı imzalayınız. Selamlar. Hayirli bayramlar.