Polis İntiharları Araştırılsın.

Polis İntiharları Araştırılsın.

Başlama tarihi:
2 Temmuz 2021
Muhatap:
İçişleri Bakanlığı ve
İmzalar: 3.204Sonraki Hedef: 5.000
Hemen destekle

Bu kampanya neden önemli?

Başlatan: Harun Selamet

Türk ulusunun can ve mal güvenliğini, her şartta ve durumda, çok zor koşullarda canını ortaya koyarak görev yapan polislerimizin uzun yıllardır özlük hakları, çalışma saatleri, izinler, ast üst ilişkileri, kurum içi sorunlar, mobing vb. konularda yaşadıkları sıkıntılara ek olarak Covid 19 salgını nedeniyle artan iş yükü, çalışma saatlerinin fazlalığı, izinlerin kaldırılması gibi sorunların da eklenmesi ile devam eden süreç özellikle son 1 yılda üst üste ve artarak süren Emniyet personelinin intiharları ile sonuçlanmaya başladığına üzülerek şahitlik ediyoruz.

Emniyet personelinin olası yeni intiharlarını engellemek ve sorunların tespiti ve çözümü için tüm Emniyet personelinin psikolojik duumunun analizi ve elde edilen bilgiler ışığında çözüm için çalışmalar başlatarak hepimizin canınını ve malının güvenliğini sağlayan polisimizin de canını güvence altına almak Emniyet teşkilatının ve devletimizin öncelikli görevi olmalıdır.

Netice itibariyle vatanını, milletini, devletini seven bir Türk vatandaşı olarak yukarıda belirttiğim hususların ilgili kurum ve bakanlıklar tarafından araştırılmasını ve çözümü yönünde ivedilikle harekete geçerek polis intiharlarının önüne geçilmesini talep ediyorum. İlgili ve yetkilere şimdiden teşekkür ediyorum. 

Hemen destekle
İmzalar: 3.204Sonraki Hedef: 5.000
Hemen destekle