Polis Özel Harekat Abdul Vahid Tanış Şehittir.

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 10.000.


Asli görev yeri Erzurum olup geçici görev tahsisi ile Mardin'de görevine devam eden Özel Harekat Polis Memuru Abdul Vahid Tanış, 06/11/2017 tarihinde terör bölgesi olan Nusaybin sınır bekleme görevine giderken kaza geçirerek Şehit olmuştur.

Ancak kendisine Şehitlik unvanı verilmemiştir. Şehidimizin ailesi, eş, sevenleri ve Türk Milleti olarak Şehidimize "Şehitlik" unvanının devletimiz tarafından verilmesini istiyoruz.

Ailesi ve eşinin; şehitlik unvanını gururla taşırken, bu gururun ellerinden alınması, annesi ve babasının "oğlum şehit oldu" diye metanetli dururken ellerinden bu gururun alınması önce onları sonra da toplumun vicdanını derinden yaralamıştır.

Hakkı olan bu unvanı ; vatan ve millet aşkı ile görevini icra ederken hayatını kaybedip şehit olan Abdul Vahid Tanış'ın ailesi taşıyarak yalnız kalmayacaktır.

Umudumuz ve haklı olarak isteğimiz; kendisi ve ailesinin yürekleri vatan aşkıyla çarpan Abdul Vahid Tanış'a Şehitlik unvanının verilmesidir.

Bu vatanın evlatları, bizler rahat uyuyalım diye görevden göreve koşup, şehadet şerbetini içerken; böyle hassas konularda böyle kırıcı durumların yaşanması toplumun vicdanını zedelemektedir.