PayPal'ı Türkiye'de tekrar görmek istiyoruz!

PayPal'ı Türkiye'de tekrar görmek istiyoruz!

3.417 kişi imzaladı. Hedefimiz 5.000.
Başlama tarihi:
Muhatap:
PAYPAL ve

Bu kampanya neden önemli?

Başlatan: Furkan Ağlar

Hepimizin bildiği gibi, Haziran 2016'da PayPal Türkiye'deki faaliyetlerini durdurmuştu. Bu tarihten beri Change.org üzerinde onlarca imza kampanyası başlatıldı ve hepsini toplamda yaklaşık 30.000'den fazla kişi destekledi, fakat bu kampanyalar herhangi bir sonuca ulaşamadı. Bunu başarmak için bu kampanyanın belki milyonlarca destekçiye ulaşması gerekiyor, bu yüzden kampanyayı her sosyal mecrada paylaşarak sesimizi duyurmamız gerekli.

PayPal, uluslararası para transfer hizmetidir. Ücretli bir ürünün satışında PayPal ile ödeme alınabilir veya kar amacı gütmeyen kuruluşlara masrafsız para gönderilebilmektedir. PayPal, Türkiye'den gitmeden önce internet üzerinden satışı yapılan birçok ürünün ödemesi PayPal ile yapılabilmekteydi, ayrıca birçok bağımsız girişimci, yazılımcı, grafiker vb. yaptığı işler karşılığında PayPal üzerinden farklı ülkelerdeki müşterilerinden ödeme alabiliyordu. Fakat maalesef teknolojinin her alanda gelişmekte olduğu günümüzde, Türkiye'de yurtdışındaki herhangi bir kişiden kolay ve masrafsız şekilde ödeme alma veya ödeme yapma yöntemi PayPal gideliden beri yok. Yüzbinlerce kişi bu nedenle mağdur ve yüksek miktarlarda gelir kaybı yaşamaya devam ediyor.

Ülkemizde girişimcilerin emeklerinin karşılığını alabilmesi, yurtdışı pazarında faaliyet gösterebilmesi, ödeme işlemlerinin masrafsız olması ve ülkemizin ekonomisine katkıda bulunabilmesi için başka bir alternatifi olmayan PayPal hizmetinin Türkiye'deki faaliyetlerine tekrar başlaması gerekmektedir. Bunun için BDDK tarafından gerekli lisans ve izinler verilmeli ve yüzbinlerce insanın mağduriyeti giderilmelidir. Bu kampanyaya imza atan tüm bireyler olarak ilgili mecralardan bu konuyla ilgili düzenlemeleri yapmalarını talep ediyoruz.

Kampanyayı başlatan kişi olarak benim yaşadığım zorluklardan örnek vermek gerekirse, yaptığım işler sayesinde yurtdışında bir miktar takipçi kitlesine sahibim ve çok sayıda takipçim bana bağış göndermek istediğini belirtiyor. Fakat tek bildikleri yöntem PayPal ve PayPal da Türkiye'de artık faaliyet göstermediği için bunu yapmaları mümkün olmuyor. Ücretli olarak yaptığım işler için ise karşı taraftan aldığım ödemelerde örneğin 100 dolar ödeme aldıysam 30 doları aradaki aracı firmalara gidiyor.

3.417 kişi imzaladı. Hedefimiz 5.000.