Milletvekilliği Bir Meslek Değil, Sosyal Bir Hizmettir.

Milletvekilliği Bir Meslek Değil, Sosyal Bir Hizmettir.

7.632 kişi imzaladı. Hedefimiz 10.000.
Başlama tarihi:
Muhatap:
Cumhurbaşkanlığı ve

Bu kampanya neden önemli?

Başlatan: serdar cetinturk

Milletvekilliği bir ulusal görevdir. Meslek değil. Emekliliği olmamalı. Emekli Milletvekili veya Senatör diye bir meslek yok. Dönem için seçilen temsilcilerimiz, dönemleri bittiğinde yeniden seçilmez iseler eski mesleklerine dönmeliler. 

Dünya literatüründe bu böyle algılanmakta. Ancak bizim ülkemizde, bir kere milletvekililiği sıfatı kazanılınca kendileri ve tüm sülâlesi en yüksek sağlık ve maaş imkânlarından ölünceye kadar faydalanmaktalar. Fiili görevlerinde kendileri en yüksek maaşı alıp, en üst seviyede aileleri ile sağlık hizmetlerinden yararlanmaktalar. Ancak diğer dönem seçilemezlerse, vekil olmadanki hangi seviye ve imkânlarda iseler ona dönsünler.

Milletvekilliği, iktidarın bir ulûfesi olmasın. Senelerce biriken yüksek bir mâliyet var halkın üstünde.

T.C.'nin ilk vekillerinin aynı hakları devam etsin. TBMM'nin de bu değişimi gerçekleştirmesini, gittikçe artan toplum üzerindeki bu mâli yükü azaltmasını; geçmiş vekil ve senatörlerin emekli maaşlarının meslek ve eğitimleri ölçüsünde tekrar değerlendirilmesini, sağlık hizmetlerinin de halka tanınan seviyeye indirilmesi kampanyasını başlatmak istiyorum.

Egemenlik Ulusundur !.

7.632 kişi imzaladı. Hedefimiz 10.000.