Koalaların Nesli Tükeniyor. Avustralya Hükümeti Acilen Harekete Geçmeli

Koalaların Nesli Tükeniyor. Avustralya Hükümeti Acilen Harekete Geçmeli

Başlama tarihi:
6 Ocak 2020
İmzalar: 1.001.542Sonraki Hedef: 1.500.000
Hemen destekle

Bu kampanya neden önemli?

Başlatan: Viv Benjamin

English 

Avustralya’daki koalalar, nesillerinin tükenmesi tehlikesiyle karşı karşıya. Avustralya Hükümeti’nin bu konuda acilen bir şeyler yapması ve koalaları nesli tükenmekte olan tür ilan etmesi gerekiyor. 

Avustralya'nın doğu kıyısındaki orman yangınlarında can çekişen koalaların görüntülerini aklımdan çıkaramıyorum. 

Avustralya’da bu yıl rekor kıran kuraklık ve orman yangınları nedeniyle koalaların sayısı azaldı, doğal ortamları küçüldü. Son yangınlarda 1000 kadar koalanın öldüğü söyleniyor. Lütfen bana katılın ve hep birlikte koalaları kurtaralım. 

Koalalar, son orman yangınlarından önce de ormansızlaşma nedeniyle tehdit altındaydı. Sadece Avustralya'da yaşayan koalaların hayatta kalmak için okaliptüs ağaçlarına ihtiyacı var. Koalaların tek gıda kaynağı olan okaliptüs ağaçları korkutucu oranda yok ediliyor.

Koalalar tehlikede, ama henüz “nesli tükenmekte olan bir tür” olarak listelenmedi.

Avustralya’nın New South Wales ve Queensland eyaletlerindeki koala popülasyonları 1990-2010 arasında %42 düştü.  Bazı uzmanlar 2050 yılına kadar Koala kalmayacağını söylüyor! 

Tüm bu nedenlerle, Avustralya Hükümeti’ni Koalaları nesli tükenmekte olan bir tür olarak ilan etmeye ve koalaları korumak için gerekli tedbirleri almaya çağırıyoruz.

Hemen destekle
İmzalar: 1.001.542Sonraki Hedef: 1.500.000
Hemen destekle