Katledilen Köpeğimiz Nero için Adalet

Katledilen Köpeğimiz Nero için Adalet

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 50.000.
50.000 imzaya ulaşıldığında, bu kampanya Change.org’da en fazla imzalanan kampanyalardan birisi olur.
Adalet Bakanligi tarafına Deniz Senocaklı Ozula bu kampanyayı başlattı

Sokakta tek başına yaşam mücadelesi verirken tanışmıştık oğlumla. Tanışmamızdan kısa süre önce sağlık nedenleriyle kaybettiğim köpeğimin adını ona vermiştim.

Hem Nero’yu onda yaşatmış, hem de yeni tanıştığım Nero’mu pamuklara sararak büyütmüştüm. Evden uzaklaştığımda 3 köpeğimin de düzenini bozmamak için bunu, onları üst komşularımız sevgili Önal ve Özdemir ailelerine emanet ederek yapardım.
Sonra bir gün... O gün 25 Temmuz 2020... Saat 17:50 sularında Beyhan - Hilal Özdemir (anne-kız) üç köpeğimizi gezdirmek ve beslemek için evimize geliyorlar. Önce Hilal Özdemir ve oğlum Nero boş sokakta yürüyüşe çıkıyorlar. Kimseye hiçbir zararları yok; her zaman olduğu gibi... Sonra anne Beyhan Özdemir diğer iki köpeğimizi yürüyüşe çıkarıyor. Komşumuz, önce anne ve yürüyüşe çıkardığı köpeklerimize sataşıyor. Tasmalı olan köpeğimizi dikkatli tutmasını söyleyerek ve bir kadın olan anneyi aşağılayarak... Anne Beyhan Özdemir komşumuzun üzerlerine yürüyen halinden ve söylemlerinden tedirgin olup hızla uzaklaşıyor. Komşumuz orada bileniyor ve sonrası malum... Nero’m yürüyüşten dönüyor sonra Hilal Özdemir ile. Sokakta küçücük çocuklarıyla bekliyorlar adeta, izlediniz. Güya benim oğlum ısırmış...

Komşularımıza sesleniyorum: Siz benim oğluma saldırdınız. Siz benim oğlumu evimi emanet ettiğim genç kadına ve annesine saldırdınız. Hakaretler, küfürler ettiniz. Saldırılarda bulundunuz. Siz bir genç kadına olası kast ile ateş ettiniz. Siz ben evimde yokken bunu fırsat bilip benim konutumun dokunulmazlığını ihlal ettiniz.

Evimin bahçe kapısını kırarcasına zorlayarak açtınız, kendi evimin kapısını oğlumun kafasına vurdunuz. Oğlumu yerlerde çekiştirdiniz, sürüklediniz. Bunların hepsini 2 yasındaki çocuğunuz arkanızda korkudan ağlarken yaptınız.

Benim patili kahramanım benim olmadığım zamanda, başta ona emanet ettiğim evimi, onu emanet ettiğim genç kadını ve elbet hırpaladığınızdan kendisini korumak için birinizi dizinden ısırmak zorunda kalmış. Durun diye! Evinden çıkın diye! Bir genç kadını öldürmeyin diye!

Nero’mun ısırmasıyla hazır silahla boğazından vurulması aynı anda. Siz planınızı çoktan yapmışsınız bu oldukça açık. Oğlumun patili bir kahraman olduğu, zararsızca yaptığınız her zorbalığa gösterdiği direnç açık.

Toplum için tehdit olan bu tip insanlarla aynı yerde nefes aldığımız artık yeter. Bu vahşete artık dur diyelim.

Hayvan hakları özel KANUN ile korunmalı, MAL olmayan CANLARIN artık bir KANUNU olmalı. Hayvanlara karşı işlenen suçlar sahipli sahipsiz hayvan ayrımı gözetmeksizin Kabahatler Kanunu'na değil Türk Ceza Kanunu'na tabii olmalı.

Kampanyamı imzalamanız ve paylaşmanız dileğiyle. 

#NeroİçinAdalet

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 50.000.
50.000 imzaya ulaşıldığında, bu kampanya Change.org’da en fazla imzalanan kampanyalardan birisi olur.