KATLEDİLEN ASYA PINAR ÜZÜMCÜ İÇİN ADALET!

KATLEDİLEN ASYA PINAR ÜZÜMCÜ İÇİN ADALET!

Başlama tarihi:
8 Eylül 2022
İmzalar: 10.895Sonraki Hedef: 15.000
Hemen destekle

Bu kampanya neden önemli?

Başlatan: Beyza Çoşlu

Oktay H., Asya'yı defalarca psikolojik ve fiziksel şiddete maruz bıraktıktan sonra acımasızca “planlayarak” vahşice katletti ve kaçmaya çalıştı. Korkunç olay, 2022 mart ayında Bursa'nın Kestel ilçesinde meydana geldi. Oktay H., kendisinden ayrılmak isteyen Asya'nın evine arkadaşı Alican V. ile giderek, çilingire kapısını açtırdığı evinde Asya ve annesini bekleyerek, mutfaktan aldığı bıçakla Asya'yı defalarca bıçakladı. Hürmet, kendisine engel olmak isteyen Asya'nın annesi İfakat Evci'yi vücudunun 5 yerinden yaraladı. Asya ve annesi kanlar içinde yere yığılırken, Oktay H. yanında getirdiği ve sabıkası bulunduğu öğrenilen Alican V. ile birlikte arabaya binip kaçtıktan sonra yakalandı. Asya olay yerinde hayatını kaybetti. Annesi İfakat Evci ise ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldı. Ölmeden önce eski sevgilisinden gördüğü şiddet nedeniyle sosyal medya hesabından 'Sadece yaşamak istiyorum' şeklinde paylaşımda bulunan kız kardeşimiz, dostumuz, arkadaşımız Asya, doğum günü 12 Mart'ta toprağa verildi.

Asya'yı öldüren Oktay H. ve arkadaşı Alican V. hakkında 'tasarlayarak öldürme', 'tasarlayarak öldürmeye teşebbüs', 'konut dokunulmazlığının ihlali' ve 'nitelikli yağma' suçlarından ağırlaştırılmış müebbet ve 40 yıl hapis cezası istendi.

İlk duruşması 13 Eylül saat 11:00'de Uluyol Bursa Adliyesi Ağır Ceza Mahkemesi’nde olacak olan davamız için, adalet için orda olacağız.

BAŞKA HİÇBİR KIZ KARDEŞİMİZ ÖLMESİN DİYE, BİR AN BİLE KORKMAYAN KATİL RUHLU İNSANLAR DAHA FAZLA CESARET BULAMASIN DİYE ADALET İSTİYORUZ! 

Hemen destekle
İmzalar: 10.895Sonraki Hedef: 15.000
Hemen destekle

Karar Vericiler