İŞ BANKASI KURUCU HİSSE SENETLERİNIN TEMETTÜ GELİRİNE UYGULANAN KISITLAMA KALDIRILMALIDIR.

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 100.


İŞ BANKASI ANA SÖZLEŞMESİNDE GEREKLİ KANUNİ AKÇELER AYRILDIKTAN SONRA KALAN MİKTARIN %10 'UNUN KURUCU ( MÜESSİS ) HİSSE SENETLERİNE DAĞITILMASI İLGİLİ ANA SÖZLEŞME MADDESİNE BİR PARANTEZ AÇILARAK HİSSELERİN TEMETTÜ GELİRLERİ KISITLANMIŞTIR. BU HİSSELERDEN ŞAHISLARDA OLDUĞU KADAR DEVLET KURUMLARINDA DA MEVCUTTUR. YILLARDIR KISITLI TEMETTÜ ALINMAKTADIR. VE BU ANA SÖZLEŞMEYE VE KURUCU LİDERİMİZ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'ÜN VASİYETİNE DE HAKSIZLIKTIR.

SENELERDİR KISITLI TEMETTÜ ALINMASINA TTK VE TDK HİSSELERİNİN GÖZETİCİSİ OLAN CUMHURİYET HALK PARTİSİ İLGİLİ YÖNETİCİLERİ DE SESSİZ KALMIŞLARDIR. YÜCE KURUCUMUZ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'ÜN VASİYETİNE HAS BİR ŞEKİLDE KURUCU HİSSELERİNİN GELİRLERİ " KISITLI OLARAK " TÜRK TARİH VE TÜRK DİL KURUMLARINA VERİLMEKTEDİR. BU KISITLAMA HAKSIZ VE O GÜN Kİ VASİYETİN HALİNE UYGUNSUZ BİR BİÇİMDE GETİRİLMİŞTİR. CHP ' NİN İLGİLİ YÖNETİCİLERİNİ DE BU KONUYA KARŞI DUYARSIZ KALMAMALARI ÇAĞRISINDA BULUNUYORUZ.

NETİCE İTİBARİYLE KURUCU SENETLERİN TEMETTÜ GELİRLERİNE " ANA SÖZLEŞMENİN İLGİLİ MADDESİNE BİR PARANTEZ AÇARAK " UYGULANAN SINIRLANDIRMANIN KALDIRILMASINI İVEDİLİKLE TALEP EDİYORUZ.