Doğrulanmış başarı

Giresun’a 28 bin kişilik stadyum istiyoruz #giresunstadyumistiyor

Bu kampanya 389 destekçi ile değişim yarattı!


Ülkemizin 20’yi aşkın ilinde Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından dünya standartlarına uygun stadyumlar yapılmaktadır. Son 3 yıldır bu proje kapsamında birçok stadyum tamamlanmış ve taraftarı ile buluşturulmuştur. Birçoğunun da çok kısa sürede bitirilmesi ve faaliyete geçmesi hedefleniyor.

Yaklaşık 10 yıldan beri her yıl Giresun’a da yeni stadyum yapılması gündeme gelmiş, fakat bu konuda net bir gelişme yaşanmamıştır. Proje ilk duyurulduğunda planlanan stadyumun kapasitesinin 28 bin olacağı açıklanmıştı. Ama daha sonra çıkan basın bildirilerinde bu sayı 20 bin, 15 bin ve en son 10 bin seyirci kapasitesine kadar düzenli olarak aşağıya çekilmiştir. Türkiye’nin sayılı taraftar gruplarından olan Çotanaklar, bu haberlerle birlikte derin bir hayal kırıklığına uğramıştır.

Dünya standartlarına uygun olarak planlanan bu modern stadyumlar komşu illerimiz dahil olmak üzere Türkiye’nin birçok iline çok yüksek kapasitelerde inşa edilirken, şehrimize düşük kapasitenin uygun görülmesi büyük tepkilere yol açmıştır. Bu tepkilerin ardından en son yapılan resmi açıklamada stadyumun 20.000 kişi kapasiteli olarak inşa edileceği ifade edilmiştir.

Şehrimizde mevcut bulunan “Giresun Atatürk Stadyumu” ilk inşa edildiğinde (1941) Türkiye’nin en önemli ve en iyi manzaralı stadyumlarından birisiydi. Fakat yıllar geçtikçe, yapılmayan modernizasyon çalışmaları nedeniyle epeyce geride kalmış olup diğer stadyumlara nazaran Türkiye’deki konumunu düşürmüştür. Bu da artık yeni bir stadyumun yapılma ihtiyacını doğurmaktadır.

Nüfusun artması, her gün yeni bir kişinin Giresunspor sevgisini meşk edip daimi olarak stadyuma girmesi, birçok kurumun ve oluşumun stadyum içerisinde etkinlik düzenlemesi ve üniversite öğrencilerinin stadyumu çeşitli etkinlikler için kullanması gibi unsurları baz alırsak Eski Seka Fabrikası arazisine yapılması planlanan 20.000 kapasiteli stadyum yetersiz kalacak, şuanda da olduğu gibi stadyum girişlerinde sıkıntılar meydana gelecektir.

Giresun Blog’un Change.org üzerinden başlatmış olduğu imza kampanyası ile yetkililerin yapılması planlanan yeni Giresun stadyumu hakkında artık net bir açıklama sunmasını, ilimize yapılması planlanan stadyum projesinin ilk açıklandığı gibi 28.000 seyirci kapasiteli olmasını ilgili kurumlardan talep ediyoruz.

http://www.giresunblog.com/giresunstadyumistiyorBugün Giresun Blog imzanı bekliyor!

Giresun Blog bu imza kampanyası için senin desteğini bekliyor: «GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI: Giresun’a 28 bin kişilik stadyum istiyoruz #giresunstadyumistiyor». Giresun Blog ve imza atan diğer 388 kişiye katıl.