Żądamy zaprzestania przemocy na tle seksualnym w Parlamencie Europejskim! #metooEU

Petition Closed

Żądamy zaprzestania przemocy na tle seksualnym w Parlamencie Europejskim! #metooEU

This petition had 140,940 supporters
Started
Petition to
Przewodniczący Parlamentu Europejskiego (Antonio Tajani)

Why this petition matters

Started by Terry Reintke

DE / EN / SE / ES / IT / PL / FR

W Parlamencie Europejskim regularnie dochodzi do przypadków molestowania seksualnego. Seksizm i przemoc na tle seksualnym mają miejsce w różnych sferach naszego społeczeństwa. Zawsze chodzi jednak o siłę. Mężczyźni, którzy mają polityczne wpływy - i Ci którzy wierzą, że je posiadają - wykorzystują swoją pozycję i dopuszczają się seksistowskich komentarzy, znęcania się nad kobietamy i nie ponoszą za to kary.

Kilka moich koleżanek z PE w reakcji na kampanię  #metoo (#jateż) opowiedziało swoje historie o tym, jak były napastowane i obmacywane przez eurodeputowanych. Nie możemy się  godzić na przemoc wobec kobiet!  

Nazywam się Terry Reintke, jestem europosłanką i rzecznikiem prasowym Partii Zielonych w Parlamencie Europejskim ds. Polityki wobec kobiet. Ja również byłam molestowana seksualnie. I jestem zmęczona sprowadzaniem mojej osoby wyłącznie do wyglądu zewnętrznego.  

Właśnie dlatego wraz z organizacją feministyczną Period.Brussels rozpoczęłam kampanię #metooEU. W ramach tej kampanii domagamy się:

  1. Stworzenia atmosfery zero tolerancji dla przemocy w każdej formie: seksualnej, fizycznej, czy psychicznej. 
  2. Odpowiedzialności sprawcy: rozszerzenia i egzekwowania w pełni dostępnych kar i sankcji.
  3. Stworzenia jednego centralnego biura skarg dla wszystkich instytucji UE, do którego można byłoby zgłaszać przypadki molestowania.
  4. Zapewnienie dostępu do niezależnego komitetu zajmującego się sprawami molestowania w Parlamencie Europejskim, w którym nie będą zasiadać posłowie do PE.
  5. Ofiary potrzebują specjalnego statusu: ofiary i osoby zgłaszające przypadki znęcania się muszą mieć całkowitą pewność co do ich anonimowości i dyskrecji w zakresie swoich żądań.
  6. Wsparcia psychologicznego dla ofiar: każda z instytucji powinna mieć centralne biuro z lekarzami, pracownikami opieki społecznej i adwokatami.
  7. Obowiązkowych szkoleń dotyczących przemocy seksualnej i mobbingu oraz rosnącej siły patriarchatu.
  8. Szkoleń dla pracowników dotyczących rozpoznania molestowania seksualnego oraz przysługujących im praw. 

Żądamy od Komisji Europejskie, by ostatecznie zatwierdziła dyrektywę przeciwko przemocy wobec kobiet. Jak na razie nie było wystarczającej woli politycznej, żeby zamknąć tą kwestię. Wszystkie kobiety w Europie zasługują na lepszą ochronę przed molestowaniem seksualnym i napaściami.

Siła nigdy nie powinna być wykorzystywana w ten sposób. W ramach tej kampanii, stajemy razem z tymi wszystkimi kobietami, które zabrały głos w tej sprawie. Wszystkie zgłaszane przypadki molestowania powinny zostać zbadane!

Proszę, wesprzyjcie nas swoim podpisem!

Petition Closed

This petition had 140,940 supporters

Share this petition