Elazığ Barınağında Açlıktan Birbirini Yiyen Hayvanların Davasında Adil Yargılama İstiyoruz

Elazığ Barınağında Açlıktan Birbirini Yiyen Hayvanların Davasında Adil Yargılama İstiyoruz

113.761 kişi imzaladı. Hedefimiz 150.000.
Başlama tarihi:
Muhatap:
Elazığ Belediyesi ve

Bu kampanya neden önemli?

Fırat Üniversitesi Veterinerlik Fakültesinde öğrenciyken gönüllü olarak gittiğim Elazığ Barınağı'nın hayvan hakları ihlalleri için yıllardır mücadele veriyorum. Ve bu mücadelemi hukuk yoluyla yapıyorum. İlk kez Türkiye’de barınak müdürleri ve veteriner hekimlerine dava açıldı. Elazığ barınağında yapılan savcılık keşfi sonucunda bilir kişi rapaorlarında “açlıktan birbirini yiyen kediler" savcılık tarafından tespit edildi. Adeta bir hayvan soykırımı yapılmış, barınak toplama ve imha merkezi haline getirilmiştir” ifadeleri kullanıldı.

Türkiye’de açılması bile emsal olan bu davaya hepimiz sahip çıkalım. Dava sonucu da emsal olsun. Hayvan barınakları ölüm kamplarına dönmesin, sorumlular cezalandırılsın. Bu dava bütün barınakları ve Türkiye’deki bütün hayvanları etkileyecek bir davadır. Lütfen kamuoyu olarak bu davaya sahip çıkalım. Paylaşalım, duyuralım, imzalayalım.

25 Ocak’ta 2. duruşması görülecek bu dava siyasi veya kişisel bir dava değil bir kamu davasıdır. Bütün deliller bu kadar net iken katledilmiş ve katledilmekte olan bütün hayvanlar için adil bir yargılama istiyoruz. Desteklerinizi bekliyoruz.

113.761 kişi imzaladı. Hedefimiz 150.000.