Domagamy się umorzenia sprawy karnej wobec sióstr Chaczaturian!

Domagamy się umorzenia sprawy karnej wobec sióstr Chaczaturian!

412 190 людей подписали. Следующая цель: 500 000
Когда эта петиция соберет 500 000 подписей, она вероятнее всего станет одной из наиболее подписываемых на Change.org на данный момент!
Алена Попова создал(а) эту петицию, адресованную Aleksandr Bastrykin (Przewodniczący Komitetu Śledczego przy Prokuraturze Generalnej)

RU / PL / ENG / DE

W lipcu 2018 w Moskwie siostry Kristina, Angelina i Maria Chaczaturian zabiły swojego ojca Michaiła Chaczaturiana, później wezwały policję i przyznały się do morderstwa. Zginął na skutek licznych obrażeń ciała - ran kłutych i ciętych.

W toku śledztwa ustalono, że ojciec przez lata bił, molestował i gwałcił swoje córki. Terroryzowane siostry były w bardzo złym stanie psychicznym. Jedna z nich próbowała popełnić samobójstwo. 

Niedawno rosyjska prokuratura oskarżyła siostry o zaplanowane zabójstwo z premedytacją. Grozi im nawet 20 lat więzienia.  

20 lat więzienia za to, że nie dały się dalej bić, torturować i gwałcić!

Żądamy od Przewodniczącego Komitetu Śledczego Aleksandra Bastrykina by przyjrzał się osobiście tej historii i umorzył sprawę karną wobec sióstr Chaczaturian.

Argumentacja

1. Na podstawie stanowiska Sądu Najwyższego z 2012 „Stan obrony koniecznej może być również wywołany poprzez społecznie niebezpieczne działanie o charakterze ciągłym (na przykład bezprawne pozbawienie wolności, branie zakładników, tortury itp.)”.

Ponieważ przypadki przemocy, w tym i przemocy seksualnej, zostały udowodnione w toku śledztwa to wobec Michaiła Chaczaturiana (nawet pośmiertnie) powinna zostać wszczęta sprawa karna, a siostry Chaczaturian powinny zostać zwolnione z odpowiedzialności karnej, dlatego że była to OBRONA KONIECZNA wobec przestępstwa ojca mającego charakter ciągły! 

2. Śledztwo zakwalifikowało działania sióstr jako działanie grupy, jednak na podstawie materiałów sprawy o grupie nie może być mowy.  

Dlaczego? Kristina wbiegła do pokoju, myśląc że po raz kolejny ojciec stosuje przemoc wobec sióstr. Spróbowała prysnąć w twarz ojca gazem pieprzowym. Ale nawet nie trafiła, potem wybiegła na klatkę schodową i tam czekała. Ta wersja została potwierdzona przez zeznania sióstr i eksperymenty procesowe. Adwokaci składali wniosek o umorzenie sprawy karnej wobec Kristiny, ale ich wnioski zostały odrzucone. 

Młodsza z sióstr - Maria w momencie popełnienia zabójstwa, jak stwierdzili psychiatrzy, była niepoczytalna. To znaczy nie zdawała sobie sprawy ze swoich działań.

Dlatego też nie może być mowy ani o grupie osób ani o zmowie i zaplanowanym zabójstwie. 

Domagamy się, aby władze przestrzegały art. 37 Kodeksu karnego Federacji Rosyjskiej, który gwarantuje wszystkim obywatelom prawo do obrony własnego życia i integralności cielesnej przed nadużyciami i przemocą!

412 190 людей подписали. Следующая цель: 500 000
Когда эта петиция соберет 500 000 подписей, она вероятнее всего станет одной из наиболее подписываемых на Change.org на данный момент!