Devlet tarafından el konulan aracım için adalet arıyorum!

Devlet tarafından el konulan aracım için adalet arıyorum!

Başlama tarihi:
8 Nisan 2022
İmzalar: 17Sonraki Hedef: 25
Hemen destekle

Bu kampanya neden önemli?

Başlatan: Okan Uc

15 haziran 2012 tarihinde bakırköy 34. noteri’nden aracımı satın aldım. 11 şubat 2022 tarihinde adresime gelen tebliğ ile aracımın 2009 yılında suça karıştığını ve istanbul anadolu 12. ağır ceza mahkemesinin 30/11/2021 tarih 2010/1 kararı ile aracın müsaderesine karar verildiği ve aracı teslim etmem gerektiği tarafıma bildirildi.

ben, avukatım aracılığı ile 12. ağır ceza mahkemesi’ne “aracı galeriden satın aldım, araçta şerh vb. yoktu” diyerek itiraz ettim. mahkeme talebimizi gerekçesiz reddetti. red kararına, 13. ağır ceza mahkemesi’ne itiraz etmeme rağmen dosya incelenmeyip gerekçesiz red kararı verildi.

yukarıda da belirttiğim gibi ben aracımı devletin bir kurumu olan resmi noter üzerinden satın aldım. halbu ki noterde araç satın alırken bir türk lirası bile borcu olan bir araç satılamamaktadır. ben bu aracı 10 yıldır kullanıyorum. trafik sigortası, kaskosu, muayenesi ve vergileri ödeniyor. bunların hepsi doğal olarak devletin resmi kurumlarında yapılıyor. 10 yıldır karşıma hiç bir sorun çıkmazken bir anda devletin verdiği yanlış bir kararla mağdur oldum.

Hemen destekle
İmzalar: 17Sonraki Hedef: 25
Hemen destekle