Dünyanın tüm sağlık çalışanları 2020 Nobel Barış Ödülü'ne aday gösterilsin

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 150.000.


IT I DE I UK I IN

Merhaba, benim adım Nicolò Govoni ve dünyanın unutulmuş çocuklarına dünya standartlarında eğitim sunan bir kurum olan Still I Rise’ın kurucularından biriyim. 

Yakın zamanda 2020 yılı Nobel Barış Ödülü’ne aday gösterildim. Fakat ben ve Still I Rise ekibi tüm dünyadaki hastane çalışanlarının bu ödülü çok daha fazla hak ettiğini düşünüyoruz. Onlar bu ödülün gönüllerdeki kazananı. Bu ödülü gerçekte de almak en çok onların hakkı.  

Bu yüzden, sağlık çalışanlarının bu yılın Nobel Barış Ödülü’ne aday gösterilmesi için Norveç’teki Nobel Komitesi’ne seslenen bir kampanya başlattık.

Aralık 2019’dan bu yana, 24 Mart tarihi itibarıyla COVID-19 395.000 kişiyi enfekte etti ve 17.000’den fazla insanı öldürdü. Dünya korkunç bir küresel salgınla karşı karşıya ve bizi koruyan yegane insanlar, değeri yeterince bilinmeyen hastane çalışanları. 

Nobel Barış Ödülü için başvuru süreci 31 Ocak’ta son buldu. Fakat bugün, istisnai bir durum için, Norveç Nobel Komitesi’ne aday gösterme sürecini yeniden açması için sesleniyoruz. Hep beraber sağlık çalışanlarını 2020 yılı Nobel Barış Ödülü’ne aday gösterelim. 

Doktorlar, hemşireler, sağlık çalışanları, paramedikler, teknisyenler, araştırmacılar, temizlik görevlileri, danışmadaki görevliler, gönüllüler, eczacılar ve aile hekimleri her gün bizler için kendi hayatlarını tehlikeye atıyorlar. 

Kalabalık yoğun bakım ünitelerinde, yetersiz ekipman ve korumayla çalışmak zorunda kalıyor ve bazen kendileri de virüs kapıyorlar. 

Atacağınız her bir imza ve yapacağınız her bir paylaşım çok değerli. Sevdiklerimizi hayatta tutmak, çocuklarımızı ve toplumumuzu korumak için savaşan herkese bir minnet mesajı gönderelim buradan. 

5 Nisan’dan önce 100.000 imzaya ulaşmamıza yardım edebilir misiniz?