Petition Closed
Petitioning Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Fatma Şahin (Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı)

Beyoğlu Çocuk ve Gençlik Merkezi Kapatılmasın

Toplumda dayanışma içerisinde yaşamak, cebimizin gazını alırcasına maddi bağışlarda bulunmak dışında birikimlerimizi, deneyimlerimizi paylaşmak ve birbirimizin becerilerini geliştirmede destek olmak da demektir. Biz öğrencilerin mevcut koşullar altında iki yıldır barış kültürünü benimsetmeyi odağında tutarak yapmakta olduğu da budur. Bu kurum da buna en güzel vesileyi sağlamaktadır. Diğer kurumlardan en büyük farkı sokakta çalışan/çalıştırılan çocukları hedeflemiş olması ve onların bedensel, ruhsal ve duygusal gelişimlerine katkıda bulunmada her fırsatı değerlendirmesidir. 
Bir çocuğun gelişimi için olumsuz görülebilecek her türlü duruma kolaylıkla maruz kalınabilecek bir ortamda, onlar için olabilecek en faydalı –bireysel danışmanlık, resim-heykel atölyesi, fotoğraf atölyesi, matematik&fen atölyesi, satranç atölyesi, bireysel eğitim sınıfları- imkanları ulaşılabilir kılmıştır. Bu kurumun faaliyetlerine son vermek demek her yıl 200-250 çocuğa ve ailelerine ulaşan ve bu çocuklar için maddi manevi birçok şeyin sorumluluğunu üstlenen bir eli yok etmek demektir. 

Busos-Yel Değirmeni gönüllüleri

This petition was delivered to:
  • Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı
    Fatma Şahin (Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı)

    Esra Yıldırım started this petition with a single signature, and now has 3,465 supporters. Start a petition today to change something you care about.
    The only way Fatma Şahin (Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı) will listen

    Every signature matters and makes the petition more powerful. Add your name today and help us win.