Kampanya Kapatıldı

ATA BİLGİSAYAR PROGRAMCILIĞI İMZA KAMPANYASI

Bu kampanya 81 destekçiye ulaştı


Merhaba arkadaşlar 2013 yılında Erzurum Atatürk Üniversitesinin bünyesinde bulunan Açıköğretim bölümüne eklenen Bilgisayar programcılığı bölümü o sene öğrenci alımı yapmış ve takip eden 2014 ve 2015 yıllarında yeni öğrenci alımına kapatılmıştır.Bu konuda Üniversiteye sorulduğunda Yök'ün kontenjan vermediğini Yök'e sorulduğunda ise Üniversitenin bu konuda kendilerine istek yapması gerektiği söyleniyor.Yani iki tarafta bu konu hakkında birbirlerini suçlamaktadır.

Bu bölümün neden ve niye kapatıldığı bazı yerlerde normal örgün de okuyan arkadaşların bu duruma itiraz etmesi nedeni ile YÖK bu bölüme kontenjan vermediği söyleniyor..Diğer düşünce ise 2 yıllık bilgisayar programcılığı myo'larına talep azalacağı için, baskılar nedeniyle kapattırıldı.


Bu bölümü okumak isteyenler zaten Diplomanın üzerinde Açıköğretim fakultesi yazacağını biliyorlar.Bu diploma belki işlerinde yardımcı olacak belki normal hayatta bu bölümü okumak isteyip okuyamayan insanların Diploma sahibi olmasına vesile olacak.Her ne sebepten olursa olsun her insansın istediği bölümü öyle yada böyle okuma hakkı vardır.Geçmişte maddi yada farklı sorunlar neden ile okulunu bırakmış tekrardan hem çalışıp hemde okumak isteyen insanların haklarının elinden alındığını düşünüyorum.


Bu konuda her ne kadar bu bölümde okumak isteyen arkadaşlar olsa da bölüm ile alakası olmayan arkadaşlarında şiddetle yardımlarını bekliyorum.Kuvvetli bir kampanya ile bölümün en azından bu sene tekrardan öğrenci almasını sağlayabiliriz.

Zaten 2 yıl önce alınan öğrenciler mezun oldular.Bu sene bu bölümün açılması gerektiğini düşünüyorum.


Bu konuda bize destek olan bütün arkadaşlara şimdiden teşekkürlerimi sunarım.Bugün ATA imzanı bekliyor!

ATA AÖF bu imza kampanyası için senin desteğini bekliyor: «aof@atauni.edu.tr : ATA BİLGİSAYAR PROGRAMCILIĞI İMZA KAMPANYASI». ATA ve imza atan diğer 80 kişiye katıl.