Kampanya Kapatıldı

ÖSYM Sınav Ücretleri Düşürülsün!

Bu kampanya 1.670 destekçiye ulaştı


Bilginin en büyük güç olduğu çağımızda iyi bir eğitim almak, kendimiz sevdiklerimiz ve gönülden bağlı olduğumuz ülkemiz için başarıya ulaşmamız en doğal hakkımızdır.

Ne yazık ki yakin zamanda başvurulan DGS sınavi '90 TL'gibi sinavlara girecek gençler olarak bir çoğumuz ailesinden maddi destek alamadığı gibi geçimini sağlamak içinde aktif olarak çalışmak zorundadır.

Yök un her sene sınav ücretlerini yükseltmesi bizler için bir üzüntü kaynağıdır .Eğitim hayatlarına devam etmek isteyen gençler her sene yükselen sınav ücretleri ile karşı karşıya bırakılmamalıdır.

Güçlü bir Türkiye için Sınav ücretleri öğrenci iken bile çalışmak zorunda olan gençlerimizin ya da evlatlarını okutmak için her türlü fedakarlığı yapmaya hazır olan ailelerin üzerine yıkılmamalıdır.

  • Sınav ücretleri Yok ün yapmış olduğu harcamalar baz alınarak yapılmalıdır.
  • Sınavlar bir gelir kapısı haline getirilmelidir.Yok un ihtiyaç duyacağı her türlü maddi gelir hem vatandaşa hem de devlete bir yük olmaktan çıkacak şekilde planlanmalıdır.
  • Bizler bu ülkenin geleceği olan gençler olarak her türlü sorunun çözümünde üzerimize düşen görev ve sorumlulukları almaya hazırız.

Lütfen geleceğimizi etkileyen sınav ücretleri tekrar düzenlensin.Bugün Can imzanı bekliyor!

Can Yildiz bu imza kampanyası için senin desteğini bekliyor: «Ösym Başkanlığı: Sınav Ücretleri Düşürülsün». Can ve imza atan diğer 1.669 kişiye katıl.