Yeditepe Üniversitesi açılmasın

Yeditepe Üniversitesi açılmasın

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 1.500.
1.500 imzaya ulaşıldığında, bu kampanyanın yerel basında yer bulma ihtimali artar.
Yeditepe Üniversitesi ve tarafına Kaan Akyürek bu kampanyayı başlattı

Yeditepe Üniversitesi Rektörlüğüne

Dünya büyük bir salgınla karşı karşıya... Ülkemizde de görülen bu salgınla mücadele kapsamında birçok adım atıldı. Üniversiteler geçici süreyle kapatılarak online eğitime geçişi sağlandı.

Üniversitemiz bu süreci verimli şekilde geçirmemizi sağladı, eğitime hiçbir şekilde ara vermedi. Birçok üniversitenin aksine öğrencilerin hak kaybına uğraamasını, süreci titizlikle yöneterek engel oldu.

4 Mayıs'ta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan "kademeli normalleşme" kapsamında atılacak çeşitli adımları açıkladı. Bu adımların arasında üniversitelerin 15 Haziran'da açılabileceği de yer almaktadır. Bu salgının hala yayılabildiği, yapmamız gereken tek şeyin evde kalarak tedbir almak olduğu çok açıktır. Biz Yeditepe Üniversitesi öğrencileri olarak üniversitemizin 15 Haziran itibariyle açılmasını istemiyoruz. Ü

niversitemiz her ne kadar çok temiz olsa da, yaklaşık 25000 öğrencisi bulunan okulumuzun açılmasının teması arttıracağını düşünüyoruz. Öğrenciler olarak birçoğumuz toplu ulaşım araçlarıyla okula gidip geliyoruz. Bu durumda ne kendimizi, ne ailemizi, ne de okulumuzun akademik ve idari personellerini böyle bir riskin içine sokmak istemiyoruz. Tüm bu sebeplerle akademik dönemin güz dönemi itibariyle başlamasını, sınavlarımızın online şekilde gerçekleştirilmesini talep ediyoruz.

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 1.500.
1.500 imzaya ulaşıldığında, bu kampanyanın yerel basında yer bulma ihtimali artar.