Kampanya Kapatıldı
Kampanyanın muhatabı: Rize Valisi Ersin Yazıcı ve 4 diğer muhatap daha

Yeşil Yol’a dur diyoruz! Sen de #yesilyoladurde

2014 yılında yürürlüğe giren “Yeşil Yol” projesi, Samsun’dan Artvin’e 2600 kilometre uzunlukta ve 2000-2600 metre irtifadan geçecek şekilde planlanıyor.

“Turizmin gelişmesi, mevcut turistik aktivitelerin çeşitlendirilmesi” iddiasıyla hazırlanan bu proje, Sahil Yolu’nun Karadeniz’in Kara’sını Deniz’inden ayırdığı gibi, HES’lerin dereleri ve ormanları geri dönülmez bir bataklığa sürüklediği gibi, yaylalarımızı telafisi imkansız bir talana doğru itiyor.

Bizler, bu projenin, ekoloji ve kültür karşıtlığından emin olduğumuz sonraki adımların öncüsü olduğunun ve yaylalarımıza biçilen karanlık geleceğin farkında, sorumluluk sahibi, “aktif yurttaşlar” olarak, BU PROJEYE KARŞI ÇIKIYORUZ.

Endemik çeşitlilik, flora ve fauna zenginliği açısından, dünyanın önde gelen doğal miraslarından biri ve WWF-Türkiye (Doğal Hayatı Koruma Vakfı)'nın 200 Küresel Ekolojik Bölge bakımından en değerli ve acil olarak korunması gereken alan olarak tanımladığı Fırtına Vadisi ve Kaçkar Dağları bölgesi bizlerin, atalarımızın ve çocuklarımızın yaşam alanıdır.

Yaylalarımızı, dağlarımızı, derelerimizi, toprağımızı bu talan projesine feda etmeyeceğiz.

Bizler, Yeşil Yol adı altında dağlarımızı yaralamanıza izin vermeyeceğiz.

Bizler, Yeşil Yol’a dur diyoruz

Sen de bizimle Yeşil Yola Dur De!

Bju kampanya şunlara teslim edildi:
 • Rize Valisi
  Ersin Yazıcı
 • Kalkınma Bakanlığı Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı
  Ekrem Yüce
 • Orman ve Su İşleri Bakanı
  Veysel Eroğlu
 • Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı
  Mehdi Eker
 • Turizm Bakanlığı Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürü
  Abdullah Kocapınar


Fırtına İnisiyatifi bu kampanyayı bir imzayla başlattı, şimdi 8.798 destekçisi var. Görmek istediğin değişimi yaratmak için bugün sen de bir kampanya başlat.
Bugün Fırtına İnisiyatifi imzanı bekliyor!

Fırtına İnisiyatifi bu imza kampanyası için senin desteğini bekliyor: «Yeşil Yol’a dur diyoruz! Sen de #yesilyoladurde». Fırtına İnisiyatifi ve imza atan diğer 8.797 kişiye katıl.