Günde 15 km yürüyen, 20 yıllık TCDD çalışanı İbrahim Çivici’ye motivasyon hediyesi verilsin (Mümkünse ailesiyle tatile gönderilsin)

Doğrulanmış başarı
Bu kampanya 85.368 destekçi ile değişim yarattı!
TCDD İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı (TCDD İnsan Kaynakları Daire Başkanı) ve tarafına Rukiye Demirkan bu kampanyayı başlattı

Yüzünden, gözünden iyilik akan bir insanı sadece bir imzanızla mutlu etmek ister misiniz?

Ülkemizde yardıma ihtiyacı olan çok insan var. Her gün birçok kampanyaya bu sorunlar çözüme ulaşsın diye imza atıyorum. Bu belki onlardan biri değil ama bu gizli kahramanlara dikkat çekmek için kampanyayı başlatmaya karar verdim.

Birkaç gün önce dört mevsim, günde 15, haftada 75 kilometre yürüyüp rayların güvenliğini sağlayan demiryolu bekçisi İbrahim Çivici’nin Al Jazeera Türk’te yayınlanan röportajını izledim. Küçük gibi görünse de çok önemli bir görev yapıyor. “Elimdeki anahtar 5 km yürüdüğümde 20-30 kg kadar ağır oluyor” diyor ve ekliyor. “Denize veya sahil kenarına bir yere 20 yıldır gitmedim. Ailecek öyle bir yere gitmedik” diyor...

Videoyu izlediğinizde ne demek istediğimi anlayacaksınız. Makinistler selam vermeden geçiyormuş mesela bazen, o zaman çok içerleniyormuş İbrahim Çivici.

Bu kampanyayı, bıkmadan, yılmadan, usanmadan görevini yapan ve trenlerin güvenliğini sağlayan İbrahim Çivici’ye TCDD veya bir turizm şirketinin bir motivasyon hediyesi vermesi için açıyorum. Onu ailesiyle birlikte deniz kenarına bir yere göndermelerini diliyorum.

Yıllardır verdiği emeğin karşılığını ödemez belki ama en azından ailesiyle güzel bir tatil geçirir ve emeğinin görüldüğünü bilir. Bunca yıllık meslek hayatında bir de ailesiyle güzel bir anısı olur.

Dilerim bu kampanyayı imzalar ve bu güzel insanın değerinin görülmesine ve küçük bir hediyeyle ödüllendirilmesine yardımcı olursunuz.

Haberin tamamına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.  

http://aljazeera.com.tr/al-jazeera-ozel/bitmeyen-yol 

 

Doğrulanmış başarı

Bu kampanya 85.368 destekçi ile değişim yarattı!

Bu kampanyayı paylaş