Kampanya Kapatıldı

Yüksek hızlı tren Isparta merkezden geçmeli. Hedefimiz 50 bin imza

Bu kampanya 2.802 destekçiye ulaştı


Antalya-Isparta-Burdur Yüksek Hızlı Tren projesi kapsamında uzun zamandır kamuoyunun gündeminde farklı bilgilerle ele alınan güzergah sorununun çözülmesi her iki şehrin dikkatle takip ettiği bir konudur.

Isparta'nın güzergah üzerinde merkez olmasının sebepleri sıralamakla bitmez.

Örneğin, Isparta nüfus olarak Burdur'dan kat kat fazla, gelişmişlik ve sanayileşme anlamında da Burdur'dan ileride. Coğrafi ve ulaşım noktasında da Burdur'a göre daha önemli bir noktada. Öyle ki; Burdur üzerinden geçecek bir YHT güzergahı ile Isparta ve bağlantı iller arasında ulaşım aksaklıkları ve ekonomik kayıplar oluşacaktır. 

Kamuoyunda dile getirilen Isparta, Bucak, Antalya güzergahı ise iki şehrin aynı anda gelişimi açısından da fayda getirecektir. Burdurlu hemşehrilerimizin 'Burdur By-Pass ediliyor' şeklindeki serzenişleri aslında konuyu detaylıca ve ileriye dönük olarak irdelememelerinden kaynaklanıyor. 

Herkesin malumu olduğu üzre yeni Büyükşehir Belediyeleri çalışması kapsamında Isparta bu statüye hak kazanacak ve Büyükşehir Belediyesi olacaktır. Bu ve benzeri konular incelendiği zaman Isparta'nın Yüksek Hızlı Tren ile ilgili hem büyük bir hakedişi hem de sorumluluğu olduğu aşikardır.

Isparta'nın Eğirdir Gar'ı ile bu ağın ilerleyen zaman içerisinde Konya vb istikamete bağlanması da söz konusu olabilir.

100 000+ öğrenciye hitap eden bir üniversite, Isparta merkez ve Eğirdir askeri birlikleri, yakında faaliyete geçecek olan Kara Havacılık Okulu gibi daha bir çok etken bu yatırımın Isparta'dan geçmesi için birer haklı sebeptir. Konunun ciddiyetine binaen Isparta'nın siyasi ve bürokrasi ayağının yanı sıra Burdur Milletvekilleri, Burdur bürokrasisi ve halkının da yatırımın Isparta'dan geçmesi noktasında destek ve taleplerinin olması gerekmektedir.  

Sonuç olarak; yukarıda belirtilen hususlar ve daha fazlasının gerçek anlamda dikkate alınarak sadece günü kurtarmak yada bir şehri sevindirmek için değil geleceğe dair bölgesel vizyon oluşturmak için Yüksek Hızlı Trenin Isparta Merkezden geçmesini istiyoruz. 

ISPARTA HALKI BU SORUMLULUĞUN VE HAKKININ TAKİPÇİSİ OLACAKTIR.

GELECEĞİ DÜŞÜNEN BURDURLU HEMŞEHRİLERİMİZİN DE DESTEKLERİNİ BEKLİYORUZ...Bugün Fatih imzanı bekliyor!

Fatih Sümer bu imza kampanyası için senin desteğini bekliyor: «Yüksek hızlı tren Isparta merkezden geçmeli. Hedefimiz 50 bin imza». Fatih ve imza atan diğer 2.801 kişiye katıl.