Peticija za legalizaciju kanabisa u medicinske i rekreativne svrhe u Crnoj Gori

1,637

The Issue

Poštovani građani,

Cilj ove peticije je da se legalizuje proizvodnja, distribucija i konzumacija kanabisa u medicinske i rekreativne svrhe, na cijeloj teritoriji Crne Gore.

Benefiti koje vidimo kao posljedice legalizacije kanabisa su:

-Smanjene stope kriminala

-Smanjenje broja korisnika marihuane i konzumenata težih opojnih sredstava

-Proširenje turističke sezone u Crnoj Gori na 365 dana godišnje

-Liječenje malignih bolesti prirodnim supstancama

-Upotreba industrijske konoplje u svrhe tekstilne industrije

-Priliv novčanih sredstava iz regiona i cijele EU

-Povećanje životnog standarda građana

-Otvaranje velikog broja radnih mjesta u svim sektorima proizvodnje i prodaje supstance

-Stavljanje distribucije kanabisa u legalne tokove i ubiranje poreza od iste

 

Ova peticija treba da prikupi 5.000 potpisa kako bismo je uputili Vladi Crne Gore, što bi za rezultat dalo razmatranje predloga zakona o legalizaciji kanabisa u Crnoj Gori.

 Ukoliko se ova peticija sprovede u djelo, kanabis koji bi se prodavao na tržištu bi prošao detaljnu kontrolu kvaliteta, bio bi dostupan samo starijima od 18 godina, a njegove implikacije na Crnogorsku ekonomiju bi dale stvarne i opipljive rezultate.

Nakon glasanja na Konferenciji za borbu protiv narkotika, 02.12.2020. Kanabis je zvanično skinut sa liste teških droga i svrstan u ljekovito bilje na sjednici UN-a u Beču.

S obzirom da je međunarodna zajednica prihvatila kanabis kao lijek poslije više od 60 godina prohibicije, smatramo da je vrijeme i za naše društvo da učini isto!

Potpiši, podijeli, promijeni!

#legalizuj 

Petition Updates