Doğrulanmış başarı

Asırlık Ulu Çınarlar, Yaşam Kaynağı Ulu Pınar Yol Yapımına Kurban Edilmesin

Bu kampanya 20.318 destekçi ile değişim yarattı!


Kemer-Kumluca Karayolu Ulupınar restoranlar konumundaki asırlık çınarlarımızın yol genişletme çalışmaları kapsamında kesilmesi planlanmış durumda. 

Ulupınar’ın yüz yıllardır yaşayan bilge çınarlarının ve şifalı kaynak suyunun korunmasını ve yolun su gözü etrafındaki çınarların tamamını ve buradaki dokuyu koruyacak şekilde  projelendirilmesini talep ediyoruz. Başlarında nöbetteyiz.

Antalya İli Kemer İlçesi Ulupınar Köyü, adıyla müsemma yöre halkının su kaynağı olan şifalı ve lezzetli su pınarının evidir. Bu tatlı suyun kaynadığı alanda ASIRLIK ULU ÇINARLAR yaşar.

Yaklaşık üç senedir devam eden Kemer-Kumluca karayolu inşaatında şu ana kadar pek çok ağaç kesildi. Hepsi için yasımız var. Fakat yöre halkı için manevi anlamı çok büyük olan asırlık çınarların kesilmesine  göz yumamayız, sessiz kalamayız. 

Kısa yaşamlarımız onlarınkiyle karşılaştırıldığında biz insanların, ağaçların gölgesinde nesiller boyu dinlenen toy çocuklar olduğumuz anlaşılacaktır.  

Yanından geçerken, suyumuzu doldururken heybeti ve serin gölgesiyle bizi kucaklayan bu ulu ağaçlar yöre halkının kıymetlisidir, bizim büyüklerimizdir.

Ulupınar'ın Ulu Çınarları, doğanın kendilerine bahşettiği uzun ömürlerinden ötürü geçmişi geleceğe bağlayan değeri tartışılmaz zenginliklerimizdendir ve bu nedenle  kendilerine Anıt Ağaçlar ve/veya İstikbal Anıt statüsü verilmesini ve başka bir yerden geçmesi mümkün olan yol inşaatına kurban edilmemesini talep ediyoruz.

İklim Değişikliği sebebiyle sıcaklığın hissedilir şekilde yükseldiği bu zor zamanlarda  oluşturduğu mikro klimayla tüm hayata nefes aldıran bu özel yeri koruyalım mı? Eğer bu ağaçları korursak  asırlar boyu çocuklarımız, torunlarımız gölgesinde dinlenecek ve  Ulupınar'ın serin sularını içerken bizi minnetle anacaklardır. 

Sizi ULUPINAR'IN ULU ÇINARLARI'NA YARDIMA DAVET EDİYORUZ. ONLARI KORUYALIM. YOL YAPIMI İÇİN KESİLMELERİNE İZİN VERMEYELİM. ÇINARLAR YAŞASIN VE ÇOCUKLARIMIZ DA DİNLESİN GÖLGELERİNDE.

Lütfen bu kampanyayı duyurun, yakınsanız gelin. Biz nöbetteyiz. Ağacımızı koruyarak yol genişletmenin elbet başka bir yolu vardır. İnanıyoruz

https://www.instagram.com/wakingroom/

TeşekkürlerimizleBugün SEDA imzanı bekliyor!

SEDA ARICIOGLU bu imza kampanyası için senin desteğini bekliyor: «Ulupınar'ın Ulu Çınarları Yaşasın. Çocuklarımız da dinlensin gölgelerinde @csbgovtr @kemerbelediye @KarayollariGM». SEDA ve imza atan diğer 20.317 kişiye katıl.