Ukrayna'da Savaşa Hayır

Ukrayna'da Savaşa Hayır

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 1.000.000.
1.000.000 imzaya ulaşıldığında, bu kampanya Change.org’da en fazla imzalanan kampanyalardan birisi olur.
Tavola della pace bu kampanyayı başlattı

DE  IT  EN

Bu deliliğe bir an önce son verin.

Ukrayna'daki krizin tüm dünya için yıkıcı sonuçlar doğuracak yeni bir savaşa yol açmasını önlemek için, Avrupa Birliği ve uluslararası siyasetin tüm liderlerinden,  kararlı bir şekilde hareket etmelerini talep ediyoruz. Tarihsel olarak insanlığı geriye götürecek bu hatadan geri dönülmeli. 

Avrupa hemen net bir söz söylesin: Avrupa'da artık savaş yok!

Tankları, askerleri, gemileri ve savaş uçaklarını hareket ettirerek insan haklarını savunmanın veya krizleri çözmenin yolu yoktur.

Savaş değil, barış ilan etme zamanı!

Savaş ve onun getireceği insani bir felaket, aynı zamanda enerji krizi ve ekonomik kriz demek. 

Savaşla her şey kaybedilecek. Barışla her şey mümkün.

Avrupa Birliği bir barış projesidir. İnsan hayatı pahasına hiçbir siyasi ve askeri yayılma süreci gerçekleşemez. Avrupa Birliği, Ukrayna'yı ve doğu sınırlarını uzun süredir rahatsız eden ve etkileyen tüm sorunların kökenine inmelidir. Ana hedef, gerçek bir silahsızlanma süreci de dahil olmak üzere Atlantik'ten Urallara kadar ısrarlı bir barış ve güvenlik inşası olmalıdır.

Avrupa rotasını değiştirmeye çalışıyor: Uluslararası hukuka saygı duymadan, demokratikleşmeden ve her düzeyde siyasi diyalog ve işbirliğini yeniden canlandırmadan, insan haklarını savunmak ve beliren pek çok krizi etkin bir şekilde ele almak imkansız olacak. 

Bir yandan savaşırken, bir yandan Birleşmiş Milletler 2030 Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerinden bahsetmek mümkün değil.  

Lizbon Antlaşması açıkça şunu belirtmektedir: “Avrupa Birliği, özellikle Birleşmiş Milletler çerçevesinde, ortak sorunlara çok taraflı çözümleri teşvik etmektedir... Birlik, aşağıdakiler için uluslararası ilişkilerin tüm alanlarında yüksek düzeyde bir işbirliğine bağlıdır: ... Birleşmiş Milletler’in amaç ve ilkelerine uygun olarak barışı korumak, çatışmaları önlemek ve uluslararası güvenliği güçlendirmek, ... "(Madde 21).

Flavio Lotti, Barış Masası

Marco Mascia, İnsan Hakları Merkezi “Antonio Papisca” – Padua Üniversitesi

26 Ocak 2022

 

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 1.000.000.
1.000.000 imzaya ulaşıldığında, bu kampanya Change.org’da en fazla imzalanan kampanyalardan birisi olur.