Turgutreisin sembolü Ege denizini simgeleyen barış dostluk Anıtı EGE eski yerine konulmalı

Doğrulanmış başarı

Turgutreisin sembolü Ege denizini simgeleyen barış dostluk Anıtı EGE eski yerine konulmalı

Bu kampanya 132 destekçi ile değişim yarattı!
Bodrum Belediyesi ve tarafına Erol Ünal bu kampanyayı başlattı

Turgutreisin sembolü Ege denizini simgeleyen barış dostluk Anıtı "EGE / AEGEAN" eski yerine konulmalı

Turgutreis’in gün batımı meşhurdur. 

Turgutreisin gelenler senelerdir Ege Denizi'nin dostluk denizi olmasını simgeleyen ‘‘Ege’’ Anıtı'nın fotoğrafını çektiler.

Artık bu görüntü olmayacak.

Bodrum Belediyesi "EGE" Anıtı'nı Turgutreis’te düzenlediği (belki de denizi görmeyen) şehrin ortasında yeni meydana konulmasını öneriyor. Anıt büyük bir süs havuzunun ortasında bulunan kaideye konulacak. Artık o anıtın fotoğraflarında günbatımı, deniz olmayacak. Meydanın arka tarafının görüntüsü olacak.

Turgutreisliler bunu kabul ediyor mu?

"Ege" Anıtı bunu hakediyor mu?

2000 yılında Turgutreis’in sahiline Türk - Yunan dostluğunun pekişmesine katkı amacıyla, Ege Denizi'nin dostluk denizi olmasını simgeleyen ‘‘Ege’’ anıtı dikilmişti. Anıt 2 sene evvel tamir amacıyla kaldırıldı. O günden beri de geri dönmedi. Heykelin mozaikleri o kadar canlı ve güzeldi ki, heykelin çevresine gelenler bu mozaikleri sökmeğe başladılar. Heykel tamir amacıyla yerinden kaldırılıp heykeltraş Yavuz Tanyelinin atölyesine götürüldü. 6 ay kadar kısa sürede tamir edilen heykel “konulacak meydan aranıyor“ diye bir bahaneyle birbuçuk senedir atölyede bekletiliyor.  Bodrum Belediyesi EGE Anıtını Mendirek’in Milli Emlak’ın olması nedeniyle, Turgutreiste düzenlediği (belki de denizi görmeyen) şehrin ortasında yeni meydana konulmasını öneriyor. Anıt büyük bir süs havuzunun ortasında bulunan kaideye konulacak.

Ancak Turgutreisliler Ege denizini simgeleyen, Turgutreisin sembolü olan  barış ve dostluk anıtı Ege / Aegean’ı Turgutreis Atatürk Meydanı'ndaki balıkçı barınağı mendireğinin Kos Adası'na bakan ucuna, tekrar aynı yerine konulmasını istiyor.

En azından deniz kenarına…

Doğrulanmış başarı

Bu kampanya 132 destekçi ile değişim yarattı!

Bu kampanyayı paylaş