Hayvan deneyleri durdurulsun!

Hayvan deneyleri durdurulsun!

1.040 kişi imzaladı. Hedefimiz 1.500.
Başlama tarihi:
Muhatap:
TC. ORMAN VE SU İŞLERİ BAKANLIĞI

Bu kampanya neden önemli?

Başlatan: Melis Vural

Merhabalar,

Her gün 10 larca can ile karşılaşıp severken, beslerken, daha tanışmadığımız binlerce canın aslında cildimizde, saçımızda olduğunu farketmiyoruz. Her gün satın alınan, indirimi takip edilen ünlü markaların yapmış olduğu hayvan deneyleri ile her gün milyonlarca hayvan kafesler içerisinde hapsedildikleri laboratuvarlarda onlarca teste tabi tutuluyor, sürekli işkence görüyor ve ölüyorlar. Buna rağmen hayvan deneyleriyle alınan sonuçların %90 nı başarısız sonuçlar olduğu bildiriliyor. Güzel görünmeniz için değer mi ? Vicdanınızı susturmayın.

*2019 marka listesini link olarak bırakıyorum*

Peki bu gerekli mi? 

-Hayır. ( hayvan deneylerinden uzak duran firmaların uygulamakta olduğu laboratuvar yapay hücre testleri ve diğer alternatifler mevcut) 

Alternatif yöntemler varsa neden her firma tarafından kullanılmıyor? 

- Maliyet. ( ne yazık ki ceplerini doldurabilmek adına hayvan çığlıklarına rağmen vicdanlarını susturan firmalar bunlar.)

Ne yapabiliriz? 

- Tek başıma ne yapabilirim ki demeden, onların sesi olmaya, ömürlerine ömür katmaya birer birer el kaldırabiliriz. Kampanyayı geniş kitlelere duyurabilir. Bu firmaların ürünlerini almayı durdurabilir ve firmaları deneylerden uzaklaşmaya itebiliriz. Üreticiler tüketicilere mecburdur bunu unutmayalım. Koca firma biz ne yapabiliriz ki demeyin. Ve lütfen bu firmaların ürünlerini bilinçli olduğunuz halde kullanırken o herşeyden habersiz hayatı laboratuvar ortamlarında geçmiş canlıların kanının sizin elinizde de olduğunu unutmayın.

* Görüntülerin şiddet içeriğinden kaynaklı video eklemesi yapmak istemedim. Kullandığınız ürünlerin nelere mâl olduğunu görmek için bu konuda bir sürü video bulabilirsiniz.

!BİRLİKTE DUR DİYELİM!

 

1.040 kişi imzaladı. Hedefimiz 1.500.