Tavuklarda Kafesli Yetiştiricilik Yasaklansın!

Tavuklarda Kafesli Yetiştiricilik Yasaklansın!

Başlama tarihi:
2 Kasım 2019
İmzalar: 20.838Sonraki Hedef: 25.000
Hemen destekle

Bu kampanya neden önemli?

Başlatan: Şefiye Karadeniz

Düşünün ki 1 metrekarelik kafeste yaşıyorsunuz. Ayağınız toprağa değmiyor,  yürüyemiyor ve  güneş görmüyorsunuz. Size sürekli ilaç, vitamin vb. kimyasallar veriliyor.

Neyse ki tavuk değiliz ama tavuklara bunu yapan bizleriz! Tavuklara eziyete artık bir son verilsin. Hayvanlara işkence yapılmasına göz yumarak bu suça ortak olmayalım! Tavukları sıkarak yumurtasını çıkaran üreticiler var bu ülkede! 

Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı 2015 yılına kadar kafesler büyütülsün demişti fakat geri adım atıldı. 2023 yılına kadar süre uzatıldı!  Bu süre zarfında varolan kafeslerin kullanım süreleri dolacak ve yumurta üreticisi zarar etmeyecek. Sonrasında genişletilmiş hapishanelerinde tavuklar özgürlüğüne kavuşacak!

Zincir marketler bu ülkede önemli bir güce sahip. Kafes yetişticiliği yumurtaları satmaktan vazgeçerek önemli bir adım atabilirler. Yumurta satın alırken bakın,  ambalajında kafesli yetiştiricilik yazan yumurtaları almayın. Hiçbir şey yazmıyorsa da almayın. Çünkü 45 krş. civarında satılan bütün yumurtalar kafesten geliyor.

Yurdumuzda kullanılmayan bu kadar çok boş arazi varken hayvanları kafese tıkmak acımasızlığımızın resmidir!

Toplum olarak en çok ihtiyacımız olan şey vicdan! 

Hemen destekle
İmzalar: 20.838Sonraki Hedef: 25.000
Hemen destekle