Tarihe Değil İlgisizliğe Yenik Düşen Surlar #SurlaraSahipÇıkın

Doğrulanmış başarı

Tarihe Değil İlgisizliğe Yenik Düşen Surlar #SurlaraSahipÇıkın

Bu kampanya 5.154 destekçi ile değişim yarattı!
Tc Kultur ve Turizm Bakanligi (T.C Kültür ve Turizm Bakanliği) ve tarafına Diyarbekirde.com bu kampanyayı başlattı

Devlet yetkililerini, Kültür ve Turizm Bakanlığını, Sivil toplum kuruluşlarını, Sanatçıları, Gazetecileri, özetle herkesi SURLARIMIZA SAHİP ÇIKMAYA DAVET EDİYORUZ!

Bilindiği üzere dünyanın en eski uygarlıklarına tanıklık etmiş tarihi Diyarbakır surları günümüzde bakımsızlıktan dolayı büyük tahribata uğramış olup yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya kalmıştır.

Tarihi milattan önceye dayanan, Çin Seddi'nden sonra Dünyanın en uzun surlarına sahip olan, Ülkemizde Turizm ve Tarih açışından büyük rol oynayan Diyarbakır surlarının bakımsızlığı, ilgisizliği ve resmen kaderine terk edilmesi bizleri derinden yaralamaktadır.

Bu sessizliğin ve belirsizliğin grubumuz adına kabul edilebilir bir durum olmadığını belirtip gerekenin yapılması için herkesi, her kesimi sesimizi duyurmaya ve yetkilileri göreve çağırmaya davet ediyoruz!

Gerekenin yapılması adına Diyarbekirde.com ekibi olarak  başlatmış olduğumuz bu İmza kampanyasına destek olmanızı ve göz göre göre Tarihin yıkılmasına engel olmanızı önemle rica ediyoruz!

Doğrulanmış başarı

Bu kampanya 5.154 destekçi ile değişim yarattı!

Bu kampanyayı paylaş