FİZİK TEDAVİ TEKNİKERLERİ AYRICALIK DEĞİL, EŞİTLİK İSTİYOR

FİZİK TEDAVİ TEKNİKERLERİ AYRICALIK DEĞİL, EŞİTLİK İSTİYOR

3.668 kişi imzaladı. Hedefimiz 5.000.
Başlama tarihi:
Muhatap:
T.C. Sağlık Bakanlığı ve

Bu kampanya neden önemli?

Başlatan: Hilal Kaya

Öncelikle herkese merhaba. Bütün fizik tedavi teknikerleri adına açılan bu imza kampanyasına tepkisiz kalmayın ve sesimizi duyurmamıza lütfen yardımcı olun.

Fizik Tedavi Teknikerleri olarak 30 bin mezunuz. Fakat fizik tedavi teknikeri mezunları olarak atama sayısının azlığı ve yüksek puanlar dolayısıyla birçoğumuz mesleğimizi icra edememekteyiz.Son iki yılda alınan toplam fizik tedavi teknikeri sayısı sadece 241 kişidir. En son ataması yapılan arkadaşımızın puanı ise 86.02 dir.Bu kadar az alım ve bu kadar yüksek puanlarla onca kişinin hakkı yenmekte ve hakkı olan verilmemektedir. 1 Aralık 2020’de açıklanan tercih kılavuzunda sadece 50 kişilik bir alım sayısı belirlenerek Fizik Tedavi Teknikerlerine büyük bir mağduriyet yaşatıldı.Biz yapılacak olan bir dahaki alımda mağduriyetimizi giderecek, bizi artık tatmin edecek bir alım sayısı talep ediyoruz. Fizik tedavi teknikerleri olarak artık boş bir şekilde evimizde değil, sahada görev almak istiyoruz; birçok çalışma alanına sahip, ataması yüksek miktarlarda alımlarla ve düşük puanlarla gerçekleşen hemşirelerin bir tek çalışma alanımız olan fizik tedavi bölümlerinde çalışmasını, bölümümüzde taşeron çalıştırıp bizim atamamızın bu kadar az sayıyla sınırlı tutulmasını doğru bulmuyoruz ve orada sadece fizik tedavi teknikerleri olarak çalışmak istiyoruz; mesleğimizi layığıyla yerine getirmek ve hastalarımıza yardımcı olabilmek istiyoruz; BİZ AYRICALIK DEĞİL, EŞİTLİK İSTİYORUZ.   

Yıllardır süregelen bu haksızlığa karşı direniş göstermemizde atacağınız bir imza ile bize umut olabilir ve mağduriyet yaşayan 30 bin mezun Fizik Tedavi Teknikeri için adaleti sağlayabilirsiniz. Lütfen sesimizi duyun ve o sesi duymakla yetinmeyip bize umut olun.

3.668 kişi imzaladı. Hedefimiz 5.000.