Kadın Cinayetleri DURDURULABİLİR Evlenecek Çiftler Periyodik PSİKOTEKNİK MUAYENE YAPILSIN!

Kadın Cinayetleri DURDURULABİLİR Evlenecek Çiftler Periyodik PSİKOTEKNİK MUAYENE YAPILSIN!

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 10.000.
10.000 imzaya ulaşıldığında, bu kampanyanın karar vericilerden cevap alma ihtimali artar.
T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve tarafına Konya Dua Grubu bu kampanyayı başlattı

Sayın Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Sağlık Bakanlığı ve İç İşleri Bakanlığı Dikkatine

SOSYAL PROJE ÖNERİMİZ

Yeni Evlenecek ve Evli Çiftlere Periyodik PSİKOTEKNİK MUAYENE YAPILSIN!

Yolcu Taşımacılığı yapan Şoförler e Zorunlu olan #SRC1 olarak adlandırılan PERİYODİK PSİKOTEKNİK MUAYENE ve BELGE zorunluluğu uygulaması nın benzeri YENİ Evlenecek ve Evli Çiftlere Zorunlu Periyodik PSİKOTEKNİK MUAYENE Uygulaması getirilmelidir!

Bizim düşüncemize göre;

Evlenmeden önce Nikah başvurusu yapan evlenecek çiftlerin Kadın ve Erkek için yapılan normal sağlık kontrolu prosedürü Sağlık Muayenesi sırasında ilave edilecek PSİKOTEKNİK MUAYENE ile evlenecek olan kişilerin Evlenmeye uygun olup olmadığının ve Psikolojik Sorunlarının var olup olmadığının Teste tabi tutularak aynı zaman da Şiddete Meyilli olup olmadığının Uzman Hekim ve Doktorlarca belirlenmesi olur verilmesi veya olmaz ise gerekli tedbirlerin önceden alınması ile Aile kurumu kurulmadan önce gerekli KADIN ları Koruma Önleme Tedbiri alınmış olacaktır.

Bu BELGE olmadan evlilik olamayacağından KADIN larımız ve AİLE koruma altına alınmış olacaktır!

Evlenirken Kadın ve Erkeğin Psikolojik olarak yapılan muayenelerine rağmen, evlilik sonrasında ve evlilik sürdüğü sürece yaşanan sosyal ekonomik sorunlar, erkeğin veya kadının olası alkol ve madde kullanımı sonucu gelişebilmekte bireylerin psikolojik sorunları Aile içi Şiddet Kadına Şiddet Çocuğa Şiddet olarak geri dönülemez bir durum olarak sonuçlanmaktadır ve bu durum herhangi bir kontrol mekanizması olmadığından mağduriyet oluşmadan tespit edilememektedir.

Bu nedenle SUÇ / ŞİDDET gerçekleşmektedir! Evlenirken alınacak EVLİLİK ÖNCESİ PSİKOTEKNİK MUAYENE BELGESİ Evlilik Devam Ettiği Sürece Zorunlu Olarak da Yenilenmelidir! Aynı araçlarda zorunlu olduğu gibi "Evlilik devam ettiği sürece" kesintisiz Evli Çiftlere Yılda 1 defa veya 2 Yılda 1 defa uygulanabilir! Bu konuda belirlenecek yol haritası ve izlenecek bu Proje Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımız ve Üniversitelerimizin Sağlık Bakanlığımızın ortak çalışmaları ile hayata geçebilecektir.

Sosyal Proje Önerimiz İnşaallah Sizlerin desteğiyle hayata geçer paylaşımlarınızı destek lerinizi önemle rica ederiz dava hepimizin davası Hiç bir kadının hayatı önemsiz değersiz değildir giden canlar bizim Annemiz Kız Kardeşimiz Sevgilimiz Eşimiz Kızı mız!

Yolcu taşıyan şoförün psikolojik muayenesini yapan ve taqşınan yolcuların can güvenliini teslim alan Yolcu Taşıyan Şöförlerin Psikolojik yeterliliğini #SRC Belgesi ni zorunlu kılan Devletimiz Aileyi Yöneten BABA ve ANNE nin PSİKOLOJİK YETERLİLİĞİNİ MUTLAKA KONTROL ETMELİDİR! Öyleyse Devletin bekası geleceğinin temeli aile bireylerinin Evlenecek olan Erkek ve Kadının Psikolojik Aile kurmaya elverişli olup olmadığının evlenmeden önce #PSİKOTEKNİKMUAYENE ile belirlenmesi belgelendirilmesi gerekir kanaatindeyiz.

Evlendikten sonra da periyodik olarak makul bir sürede Yılda bir veya 2 Yılda bir süresinde oluşturulacak Sağlık Kurulları kararı ile yapılacak PERİYODİK PSİKOLOJİK KONTROL MUAYENE ile Baba Anne ve Çocukların #PSİKOLOJİK sağlığını kontrol altına almak mümkün olacaktır.

Erkeğin veya Kadının veya Çocukların alkol madde ve her türlü aile ye zarar verecek kötü alışkanlıkları sonradan oluşabilmektedir şiddete eğilimli davranışlar bu kontrollerde tespit edilebilecektir.Allah Teala hayırlara vesile etsin. #KonyaDuaGrubu

Bilgilerinize sunar ve Saygılarımızla arz ederiz

Önerimize Fikrimize Bu Projeye İnananları Bize Destek Vermeye Davet Ediyoruz

Konya Dua Grubu

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 10.000.
10.000 imzaya ulaşıldığında, bu kampanyanın karar vericilerden cevap alma ihtimali artar.